Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD so stabilizáciou obrazu

Kód: AOAS1442HD
Absolútne stabilné zorné pole pri 14-násobnom zväčšení – to je to, čo zaujme ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD so...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 26. 6. 2024
1 267,44 €
1 047,47 € bez DPH
Ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD so stabilizáciou obrazu
Ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD so stabilizáciou obrazu
Skladom u dodávateľa, u Vás 26. 6. 2024
1 267,44 €

Popis a parametre

Absolútne stabilné zorné pole pri 14-násobnom zväčšení – to je to, čo zaujme ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD so stabilizáciou obrazu. Pre vaše pozorovanie bez rozmazania pri pôsobivom 14-násobnom zväčšení je vysoko kvalitný ďalekohľad vybavený kompenzáciou optického hranola s 2-osovým závesom. Vďaka kvalitnej optike s vysokým rozlíšením a veľkým priemerom objektívu vyzerajú snímky jasné a bohaté na detaily aj za zhoršených svetelných podmienok. Ideálne pre lov za šera a horský lov, ale aj pre použitie v námornom sektore!

KRÁTKE A SLADKÉ
Ďalekohľad so stabilizátorom obrazu pre pozorovanie bez otrasov
Maximálna priepustnosť svetla vďaka viacvrstvovému povlaku UBX od ALPEN
PXA fázový povlak pre vynikajúcu jasnosť a kontrast
Povrchová úprava šošovky LPE pre suché a čisté šošovky objektívov
Vynikajúce HD sklo pre výnimočné detaily
Odolný voči striekajúcej vode
Vhodné pre nositeľov okuliarov s LE okuláre a twist-up očnicami

SKLO
Vďaka vynikajúcemu sklu s vysokým rozlíšením v ďalekohľade ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD môžete obdivovať divokú prírodu a krajinu vo vysokom rozlíšení a fascinujúcich detailoch. Vďaka vysokej priepustnosti svetla sú snímky jasné a jasné aj za nepriaznivých svetelných a poveternostných podmienok.

KOMPENZÁCIA
Vďaka prvotriednym povrchovým úpravám zaisťuje ďalekohľad Apex Steady zvláštny pôžitok z pozorovania. Exkluzívny viacvrstvový povlak UBX spoločnosti ALPEN výrazne zvyšuje priepustnosť svetla. Vynikajúci kontrast a čistý obraz – to je zaručené vysoko kvalitným fázovým povlakom PXA. Skutočným vrcholom je vysoko kvalitný LPE poťah šošovky ALPEN (Lotus Pearl Effect): Lotosový efekt zaručuje, že na šošovkách objektívu nezostanú žiadne kvapky vody a ľahké nečistoty sa pri daždi jednoducho zmyjú.
STABILNÝ, ODOLNÝ VOČI POVETRNOSTNÝM VPLYVOM A POUŽÍVATEĽSKY PRÍVETIVÝ
Robustný ďalekohľad Apex Steady sa rýchlo stane vašim stálym a spoľahlivým spoločníkom na vašich loveckých výpravách a outdoorových dobrodružstvách. Kvalitný vzhľad vďaka gumovému brneniu skvele padne do ruky. Ďalekohľadu, ktorý je chránený proti striekajúcej vode a má stabilizátor obrazu, nemôže ublížiť ani dážď a hmla. V prípade silných teplotných výkyvov tiež vždy jasne vidíte, pretože šošovky sa nemôžu zahmlievať zvnútra.

VHODNÉ PRE NOSITEĽOV OKULIARI
Vynikajúci a príjemne pokojný výhľad si môžete vychutnať aj ďalekohľadom ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD s okuliarmi. Pretože ak necháte twist-up očnice zaskrutkované, môžete svoju vizuálnu pomôcku jednoducho nechať zapnutú. Vzdialenosť medzi vašimi očami a šošovkami okulára je stále správna. Aby ste mohli ľahko využívať celé zorné pole, majú okuláre LE vyvýšený očný bod. Pomocou dioptrickej korekcie potom môžete behom okamihu upraviť svoje individuálne videnie.
Či už v loveckej oblasti alebo na vode - ďalekohľad ALPEN OPTICS Apex Steady 14x42 HD produkuje úplne stabilný obraz všade.
päťročná záruka
Dobré vyhliadky pre častých pozorovateľov - s predĺženou zárukou ALPEN
Krištáľovo čistá prémiová kvalita
Na rozdiel od štandardného BK-7 vám optika ponúka ešte ostrejší a jasnejší obraz vďaka optickému sklenenému materiálu BaK-4 (baryové korunové sklo). Mimochodom: Optika ALPEN používa vo všetkých zariadeniach dostupných v Európe vždy vysoko kvalitné sklo BaK-4.

POVLAK PRE VÄČŠIU JASNOSŤ A KONTRAST
Zakaždým, keď sa na to pozriete, všetko si pozorne prezrite – k tomu musíte byť schopní vidieť každú maličkosť jasne cez svoj ďalekohľad. Fázový povlak PXA tu odvádza prvotriednu prácu: vďaka jasnému obrazu s vynikajúcim kontrastom vám rozhodne neunikne žiadny detail.

VYSOKÉ ROZLÍŠENIE A DETAILNÉ NA CESTÁCH
Pri turistike, love alebo trekkingu poskytuje vysoko kvalitná optika s vysokým rozlíšením vždy vynikajúci obraz. Obdivujte vysoké rozlíšenie a pôsobivú úroveň detailov. Vynikajúce HD sklo boduje aj vysokou priepustnosťou svetla – pre jasný obraz aj za nepriaznivého počasia a svetelných podmienok.

VEĽKÉ NADŠENIE PRI SLEDOVANÍ
Super-reflexná vrstva na hranole vždy priťahuje užasnuté pohľady. Ešte lepšie prepustí svetlo do vašich očí. Jasné obrazy robia z pozorovania zvierat a prírody absolútne potešenie.

PREDVÍDAVOSŤ ODOLNÁ VOČI POVETRNOSTNÝM VPLYVOM
Aj keď teploty veľmi kolíšu, nikdy nestratíte z dohľadu objekty, ktoré pozorujete. Pretože ďalekohľad je naplnený dusíkom. To znamená, že šošovky sa nemôžu zahmlievať zvnútra - a výhľad zostáva čistý.

ZARUČENE DRŽÍ PEVNE
Nebráni vám v love nepriaznivé počasie? Potom sa môžete spoľahnúť na kryt odolný proti striekajúcej vode. Spoľahlivo chráni optiku pred dažďom atď.

UDRŽUJTE SI PREHĽAD V DLHODOBOM HORIZONTE
Vychutnajte si pohľad v pokoji alebo hovorte do hry - so závitom pre pripojenie statívu je možné optiku rýchlo nasadiť a môžete si užívať obraz bez otrasov.

UPRAVENÉ NA NOŠENIE OKULIARI POČAS OKAMIHU
Dokonalý výhľad si môžete užiť s okuliarmi aj bez nich vďaka twist-up očniciam. Vzdialenosť medzi vašimi očami a šošovkami objektívu je možné optimálne nastaviť a pohodlne vidíte celé zorné pole.

PRIRODZENÝ PRINCÍP PRE VAŠU PERSPEKTÍVU
Rovnako ako pri známom lotosovom kvete voda jednoducho steká zo šošoviek objektívov vybavených exkluzívnou vrstvou LPE šošoviek ALPEN. To znamená, že ľahké nečistoty sa pri daždi jednoducho zmyjú – a váš výhľad zostane čistý.

TECHNICKÉ DÁTA
Oblasť použitia Astronómia, lov,
pozorovanie na dlhé vzdialenosti,
turistika, pozorovanie vtákov a
prírody,
cestovanie a šport.
Zväčšenie 14x
Hranoly roof konštrukcia
Priemer objektívu 42 mm
Antireflex objektívu PXA, UBX, LPE
Farba povchu objektívu Modrofialová
Pre užívateľov okuliarov Áno
Súmrakový faktor 9
Zorné pole (1 000 m) 70 m
Min. pozorovacia vzdialenosť 4 m
Hranoly BaK-4
Vodeodolnosť Áno, striekajúca voda IPX 4
Rozmery (D x Š x V) 185 x 114 x 75 mm
Hmotnosť 644 g
Závit pre pripojenie statívu Nie
Doplnky Taška s úložným priestorom vyrobená z extrémne odolnej plachtoviny 900D.

Parametre k produktu

Priemer objektívu:
Farba:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Odporúčame prikúpiť

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2