Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Focus Nordic Observer 8x56

Kód: 107927
Focus Observer 8x56 je nový binokulárny ďalekohľad, ktorý vám umožní zažiť prírodu v novej dimenzii! Je to ďalekohľad, ktorý má vôbec...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Focus Sport Optics
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
319,11 €
263,73 € bez DPH
Ďalekohľad Focus Nordic Observer 8x56
Ďalekohľad Focus Nordic Observer 8x56
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
319,11 €

Popis a parametre

Focus Observer 8x56 je nový binokulárny ďalekohľad, ktorý vám umožní zažiť prírodu v novej dimenzii! Je to ďalekohľad, ktorý má vôbec najjasnejší obraz a môže vám tak ponúknuť úplne nové zážitky za úsvitu a súmraku. S Focusom Observer 8x56 môžete predĺžiť dobu sledovania o celé hodiny a uvidíte to, čo ste nikdy predtým nevideli.

Vodotesná konštrukcia naplnená dusíkom chráni ďalekohľad pred prachom a zabraňuje jeho zahmleniu. Ďalekohľad Focus Observer si poradí aj v nepriaznivých podmienkach.

Gumová rukoväť na tele ďalekohľadu zaisťuje dobrú priľnavosť a väčšiu bezpečnosť pri náraze. Vďaka jej ergonómii vám ďalekohľad nebude v rukách kĺzať. Konštrukcia s otvoreným stredom poskytuje výborný úchop a uľahčuje manipuláciu jednou rukou.

Binokulárne ďalekohľady sú tiež dobre vyvážené a disponujú veľkým zaostrovacím kolieskom, čo uľahčuje ich ovládanie v rukaviciach. Vďaka twist-up očniciam s veľkým očným reliéfom (20mm) si môžete tento ďalekohľad ľahko prispôsobiť vašim očiam, čo ocenia predovšetkým nositelia okuliarov.

Optická konštrukcia tohto modelu obsahuje BaK-4 hranoly (Baryové korunové sklo) s fázovou korekciou (Baryové korunové sklo). Tá spolu s povrchovou úpravou FMC zaisťuje ostrý a presný farebný obraz v celom zornom poli.

Vďaka priemeru objektívu 56mm je tento ďalekohľad ideálny pre lov alebo pre milovníkov prírody, a to aj za zhoršených svetelných podmienok.

Balenie: Ďalekohľad, krytky, ochranné puzdro, popruh na krk, čistiaca handrička na optiku.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.

Parametre:

Ochranná vrstva: Phase Coating, FMC
Dioptrická kompenzácia: +/- 4
Očnice: Twist-Up
Twilight faktor: 21
Typ prizmy: Roof
Statívový adaptér: Áno
Typ skla: BaK-4
Použitie: Príroda, Lov
Vodeodolnosť: Áno
Eye Relief (mm): 20 mm
IP vzdialenosť (mm): 59-77 mm
Objektív (mm): 56 mm
Zväčšenie (x): 8 x
Rozmery (Š x V x D) (mm): 148 x 168 x 66 mm
Exit Pupil Ø (mm): 7 mm
Hmotnosť (g): 960 g
Zorné pole (1000m) (m): 112 m
Zorné pole (uhol) (°): 6,4 °
Blízke zaostrenie (m): 3 m
Zorné pole (zdanlivé) (°): 51 °

Parametre k produktu

Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Focus Sport Optics je najväčší distribútor fotografických produktov v Európe. Sortiment zahŕňa mnohé z najsilnejších značiek v oblasti fotoaparátov, optiky aj príslušenstva. Navyše ponúka aj produkty pod našou vlastnou značkou Focus.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.

História

  • Spoločnosť Focus Nordic vznikla zlúčením spoločností Focus Trading AB, Westheimer AS a Aronsen AS. Všetky tri spoločnosti boli už pred ich zlúčením 1. januára 2010 pomerne významnými vo svojich krajinách.
  • Westheimer A/S bola založená v roku 1955 Paulom Westheimerom, ktorý bol jedným z prvých importérov japonských fotoaparátov do Európy. Hlavnými značkami boli po dobu 50 rokov Canon a Minolta. Množstvo značiek sa následne rapídne rozrástlo, hlavne po tom, čo vedenie spoločnosti prevzal syn zakladateľa Mikael Westheimer.
  • Focus Trading AB založil v roku 1984 Thomas Wernbo. Všetko začalo v meste Mullsjö predajom projekčných obrazoviek, ale množstvo značiek a produktov postupne narastalo a tak bol presun spoločnosti do Göteborgu ďalším prirodzeným krokom.
  • Aronsen A/S z Nórska bola založená v roku 1989 Knutom Aronsenom a bola jednou z najznámejších a najtradičnejších spoločností v oblasti Nórskej fotografie už od konca 50 rokov 20. storočia.
  • Zlúčenie spoločností zahŕňa aj fínsku spoločnosť Focus Image Nordic OY, ktorá je vlastnená všetkými 3 spoločnosťami a bola založená v roku 2007.
  • V roku 2012 začala spoločnosť Focus Nordic predaj na Islande, v roku 2013 v Pobaltí, v roku 2016 v Poľsku av roku 2018 v Českej republike a na Slovensku.

Focus Nordic je členom organizácií zameraných na zber a recykláciu elektronických zariadení a batérií. Okrem toho aktívne pracujú na obmedzení spotreby papiera a nepotrebných obalových materiálov. Príkladom je stále častejšie zasielanie dokumentov, ako sú faktúry či ponuky výhradne elektronickou formou. Pracovníci skladu tiež pracujú na minimalizácii nepotrebných obalov všade, kde to je možné a na ochranu tovaru používajú papier namiesto plastov.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2