Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad FOMEI 8x56 FOREMAN PRE ED

Kód: OY2735
Nová generácia loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO ED je vyvinutá so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Fomei
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
548,37 €
453,20 € bez DPH
Ďalekohľad FOMEI 8x56 FOREMAN PRE ED
Ďalekohľad FOMEI 8x56 FOREMAN PRE ED
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
548,37 €

Popis a parametre

Nová generácia loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO ED je vyvinutá so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera alebo v ťažkých svetelných podmienkach. Hlavným predpokladom pre vynikajúci svetelný výkon je objektív s priemerom 56mm a nové optické komponenty poskytujúce vysokú hranovú ostrosť až do krajov zorného poľa.

Hlavnou prednosťou najnovšieho modelu PRO ED sú komponenty z ED skla, ktoré znižujú rozptyl svetla (farebnú aberáciu) na farebné spektrum. Výsledný obraz je tak ďaleko kontrastnejší a zvyšuje sa hranová ostrosť pozorovaných objektov.

Rad špičkových ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO ED ponúka aj klasické lovecké prevedenie 8x56. Ide o ďalekohľad s vynikajúcou svetelnosťou a kontrastom aj za zhoršených svetelných podmienok alebo v noci. Model, pri ktorom nemusíte riešiť žiadny kompromis!
Antireflexné vrstvy HTC a DEC Ďalekohľady FOREMAN PRO XLD sú vyrábané za použitia materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov. Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú opatrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexných vrstiev HTC/DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom na svoju vynikajúcu svetelnú priepustnosť využívajú „zvyškové svetlo“, sú teda vhodné aj na nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod. Tam, kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI FOREMAN viditeľné aj detaily.

Využitie antireflexných vrstiev HTC a DEC zaisťuje menej ako 10% odraz svetla a umožňuje viac ako 90% priepustnosť svetla.
Osvedčená technológia - ED sklá Čo je ED (Extra-low Dispersion) technológia? V konštrukcii objektívov sa s výhodou využíva tzv. ED skiel (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou farebnou aberáciou – rozptylom svetla. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom na to, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode svetla materiálom k jeho rozkladu na farebné spektrum. Základný obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. FOMEI využíva pri konštrukcii objektívov materiály s extrémne malou disperziou – ED sklo. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálne zobrazenie, svetelnosť a hranovú ostrosť obrazu. Tieto vlastnosti využívajú ďalekohľady FOMEI FOREMAN PRE XED.
Robustné vodeodolné telo Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu pri náhlej zmene teploty a taktiež zaisťuje jeho vodeodolnosť (WATERPROOF). Robustná konštrukcia ďalekohľadov FOREMAN PRE XLD/ED a inovatívne ergonómia rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek (objektívu) 56mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti.

Osový rozstup okulárov pri ďalekohľade Foreman PRO XLD je 61-78mm.

Príslušenstvo:
- krytky na okulár aj na objektív
- popruh
- pevná taška
- mäkká antistatická utierka z mikrovlákna

Technické parametre

Zväčšenie 8
Priemer objektívu 56mm
Zorný uhol 6,5°
Zorné pole v 1000 m 114 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť 2,5m
Relatívna svetelnosť 49
Optický výstup 7mm
Sklo hranola BaK4
Úprava šošoviek HTC/DEC; ED glass
Dioptrická korekcia +/- 4dpt
Statívový závit áno
Šírka 145mm
Dĺžka 180mm
Hmotnosť 1160g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Spoločnosť FOMEI bola založená v roku 1990. Naša činnosť je prevažne zameraná na predaj, výrobu a servis zariadení, materiálov a príslušenstva na záznam, spracovanie a archiváciu obrazu. Ako potvrdenie maximálnej kvality produktov a ponúkaných služieb sú divízie foto a rádiodiagnostika certifikované podľa ISO 9001. Z hľadiska organizácie obchodu a starostlivosti o zákazníkov sme rozdelení do nasledujúcich divízií:
Divízia foto zabezpečuje dodávky prístrojov, materiálov a príslušenstva do maloobchodnej siete špecializovaných predajní foto a optiky, profesionálnym fotografom, inštitúciám aj firemným zákazníkom, vrátane záručného a pozáručného servisu. Divízia ponúka kompletné riešenie pre stavbu fotoateliérov všetkých veľkostí a zameraní. Súčasťou týchto riešení sú aj materiály a zariadenia na výrobu spotrebnej i profesionálnej fotografie.
Divízia rádiodiagnostika ponúka kompletnú ponuku prístrojov, materiálov a príslušenstva pre medicinálnu rtg diagnostiku vrátane záručného a pozáručného servisu určenú všetkým typom zdravotníckych zariadení.
Divízia golf ponúka indoorové golfové simulátory a kompletné golfové vybavenie, a to ako špecializovaným obchodom, tak aj koncovým zákazníkom.
Naším hlavným cieľom je prispôsobovanie našej ponuky a spôsobu predaja súčasným trendom na trhu, aby sme čo najlepšie uspokojovali potreby našich zákazníkov v tuzemsku aj v zahraničí.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2