Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Fomei 8x56 LEADER PRE ED DCF FMC

Kód: OY1861
Ďalekohľad Fomei 8x56 LEADER PRE ED DCF FMCĎalekohľad LEADER PRE ED je určený pre náročných užívateľov a profesionálov. ED technológia +...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Fomei
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
446,75 €
369,21 € bez DPH
Ďalekohľad Fomei 8x56 LEADER PRE ED DCF FMC
Ďalekohľad Fomei 8x56 LEADER PRE ED DCF FMC
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
446,75 €

Popis a parametre

Ďalekohľad Fomei 8x56 LEADER PRE ED DCF FMC
Ďalekohľad LEADER PRE ED je určený pre náročných užívateľov a profesionálov. ED technológia + povrchová úprava šošoviek FMC - Phase coating zaisťuje najvyššiu ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiálu BaK4 sú tiež opatrené povrchom Phase coating. Konštrukcia optickej sústavy zaisťuje široký uhol záberu. Svetlenosť optiky Leader umožňuje pozorovanie aj v najnáročnejších podmienkach, vrátane nočného pozorovania. Telo ďalekohľadu je vyrobené z polycarbonátu. Ďalekohľad ostrie už od 3m!

Krytky ďalekohľadu sú opatrené praktickými úchytmi, takže nehrozí ich strata. Ďalekohľad je plnený suchým dusíkom, to zabezpečuje jeho vodeodolnosť aj prachuvzdornosť. Pri náhlej zmene teploty nehrozí vnútorné rosenie ďalekohľadu. Ďalekohľad je opatrený masívnym pogumovaním, ktoré ho chráni pred poškodením. Ďalekohľad je dodávaný vrátane púzdra a popruhu.

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia?
V konštrukcii objektívov sa s výhodou využíva tzv. ED skiel (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom na to, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz aj FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiálov s extrémne malou disperziou (ED skla), tj závislosťou indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálne zobrazenie, svetelnosť a hranovú ostrosť obrazu. Tieto vlastnosti využívajú nové ďalekohľady FOMEI LEADER PRE ED.

Parametre:
Zväčšenie: 8
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 6,1 °
Zorné pole v 1000m: 107m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 3 m
Relatívna svetelnosť: 49
Optický výstup: 7 mm
Sklo hranola: BaK4
Úprava šošoviek: FMC - ED PRO
Statívový závit: áno / yes
Šírka: 148 mm
Dĺžka: 167 mm
Hmotnosť: 1085 g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Spoločnosť FOMEI bola založená v roku 1990. Naša činnosť je prevažne zameraná na predaj, výrobu a servis zariadení, materiálov a príslušenstva na záznam, spracovanie a archiváciu obrazu. Ako potvrdenie maximálnej kvality produktov a ponúkaných služieb sú divízie foto a rádiodiagnostika certifikované podľa ISO 9001. Z hľadiska organizácie obchodu a starostlivosti o zákazníkov sme rozdelení do nasledujúcich divízií:
Divízia foto zabezpečuje dodávky prístrojov, materiálov a príslušenstva do maloobchodnej siete špecializovaných predajní foto a optiky, profesionálnym fotografom, inštitúciám aj firemným zákazníkom, vrátane záručného a pozáručného servisu. Divízia ponúka kompletné riešenie pre stavbu fotoateliérov všetkých veľkostí a zameraní. Súčasťou týchto riešení sú aj materiály a zariadenia na výrobu spotrebnej i profesionálnej fotografie.
Divízia rádiodiagnostika ponúka kompletnú ponuku prístrojov, materiálov a príslušenstva pre medicinálnu rtg diagnostiku vrátane záručného a pozáručného servisu určenú všetkým typom zdravotníckych zariadení.
Divízia golf ponúka indoorové golfové simulátory a kompletné golfové vybavenie, a to ako špecializovaným obchodom, tak aj koncovým zákazníkom.
Naším hlavným cieľom je prispôsobovanie našej ponuky a spôsobu predaja súčasným trendom na trhu, aby sme čo najlepšie uspokojovali potreby našich zákazníkov v tuzemsku aj v zahraničí.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2