Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Kahles HELIA 8x42

Kód: 20013
Model Helia 8x42 od firmy Kahles je všestranný s veľmi atraktívnym designom. Ďalekohľad je vybavený vysoko kvalitnou optikou a ochrannými...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Kahles
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
1 117,89 €
923,88 € bez DPH
Ďalekohľad Kahles HELIA 8x42
Ďalekohľad Kahles HELIA 8x42
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
1 117,89 €

Popis a parametre

Model Helia 8x42 od firmy Kahles je všestranný s veľmi atraktívnym designom. Ďalekohľad je vybavený vysoko kvalitnou optikou a ochrannými prvkami. Pre svoju nízku hmotnosť, kompaktnosť a jednoduchú manipuláciu je ideálny na lov, pozorovanie vtákov a ďalších aktivít v prírode. Dizajn s otvoreným mostíkom poskytuje záber okolo tubusov a umožňuje vykonávať úpravy zaostrenia jednou rukou súčasne. Externé šošovky sú pokryté špeciálnym povlakom, ktorý je odpudzujúci a poskytuje ochranu proti poškriabaniu a oderu. Mäkké robustné gumové armovanie pomáha chrániť proti nárazom a dokonalé tesnenie (pomáha urobiť konštrukciu nepriepustnú a extrémne odolnú). Tieto ďalekohľady sú prepláchnuté dusíkom, ktorý úspešne bojuje proti vlhkosti. Ďalekohľady Helia sú opatrené viacnásobnými polohovacími očnicami, ktoré sú ideálne pre nositeľov okuliarov. Pokiaľ máte rozdiely u oboch očí, správnemu nastaveniu pomáha centrálny zameriavač a pravouhlý dioptr.

Špecifikácia:

Vynikajúci optický výkon a estetický vzhľad
Otvorený dizajn s otvoreným mostom - pohodlné uchopenie, vykonávanie úprav zaostrenia jednou rukou
O-krúžky a plnený plynným dusíkom - žiadne zahmlievanie skiel ani pri náhlej zmene teplôt
Pre veľmi krátku dobu môžu byť dokonca ponorené do hĺbky vody 1 meter bez poškodenia
Dobrá optická výbava - plne viacnásobné potiahnutie (zvýšenie jasu, farieb a kontrastu)
Eliminuje skreslenie od okraja k hranám
Vonkajšie šošovky sú potiahnuté odpudzujúcim olejom - ochrana proti oderu a poškriabaniu
Zaostrovanie - nastavuje sa centrálnym zameriavačom a dioptrom pravého oka
Očné okuláre - pre nositeľov okuliarov
Systém zaostrenia: centrálny
Typ hranola: strecha
Vodeodolný
Farba: hnedá

Obsah balenia:
ďalekohľad Helia 8x42
ochranné krytky
popruh na krk vyrobený z prírodných a ručných materiálov.

Parametre:

Zväčšenie: 8 x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorné pole: 7.2 °
Dioptrická korekcia: -4.0/ +4.0 dpt
Transmisia svetla: 86.9 %
Rožmery (d/š/v) mm: 150 x 127 mm
Hmotnosť: 750 g
Zorné pole: 126 m/1000 m
Minimálna pozorovacia vzdialenosť: 2.1 m

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Odbornou verejnosťou a užívateľmi optických prístrojov je radená značka Kahles medzi tzv. „veľkú päťku“, teda päť výrobcov najlepších optických prístrojov na svete, a to nie objemom výroby, ale jej kvalitou. Jednoducho aristokrat medzi loveckou optikou.

Na prelome 19. a 20. storočia došlo k výraznému rozširovaniu optických prístrojov. V armádach sa zavádzali pozorovacie triedry a zákopové periskopy, objavili sa prvé puškohľady, zvýšený vedecký záujem o mikroorganizmy vyžadoval mikroskopy a stavba nových hvezdární potrebovala astronomické ďalekohľady. Zvýšenému záujmu zodpovedal dopyt po nových konštruktéroch a nových optických prístrojoch.
Jedným z nich bol aj Karl Kahles, ktorý v roku 1898 vo Viedni začal s výrobou mikroskopov, pozorovacích a astronomických ďalekohľadov a puškohľadov. Už v roku 1900 Kahles uviedol na trh legendárny typ puškohľadov Telorar v piatich variantoch zväčšenia, nasledovaný obľúbeným typom Mignon v roku 1908.

Firma sa veľmi dobre zaviedla a rozvíjala aj vplyvom získania významných zákaziek na dodávku ďalekohľadov pre Rakúsko-Uhorskú armádu. Už vtedy boli armádne zákazky podmienené náročným výberovým konaním s veľmi prísnymi skúškami a testovaním výrobkov. Víťazstvo výrobkov Kahles vo výberových konaniach pre armádne dodávky dokumentuje vysokú kvalitu optických prístrojov tejto značky už vtedy.

V roku 1926 začala história radu brilantných puškohľadov radu Helia so širokým zorným poľom, ktorých dokonalejší pokračovateľa sa vyrábajú do dnešných dní. V roku 1939 Kahles vyrábal pre armádu puškohľady pod značkou CAD, ktoré vynikali dobrou svetelnosťou a presnosťou obrazu. Nie je bez zaujímavosti, že ostreľovači špeciálnych jednotiek Wehrmachtu tieto puškohľady vyhľadávali a uprednostňovali pred ostatnými značkami.
Po roku 1945 došlo k prebudovaniu firmy a vývoju nových radov puškohľadov tak, že v roku 1949 bol uvedený prvý puškohľad Kahles s variabilným zväčšením.

Kahles má vo svete optických výrobcov niekoľko technických prvenstvo, ktoré umiestňovala a doteraz umiestňuje puškohľady Kahles na špičku svetových výrobcov. V roku 1960 napríklad ako prvý výrobca vôbec zaviedol utesnenie proti vode a vlhkosti systémom pomocou O krúžkov podľa vlastného patentu.

Puškohľady Kahles, vďaka zavedeniu achromatického viacvrstvového potiahnutia povrchu šošoviek AMW®, zvýšila antireflexnú efektivitu tak, že už v roku 1972 koeficient priepustnosti svetla presiahol hranicu 90 %, čo je dnes štandard pre najlepšie prístroje a úprimne povedané pre mnohých výrobcov je to stále hranica nedosiahnuteľná. Dnes je priepustnosť svetla puškohľadov Kahles dokonca na úrovni okolo 95%.

V priebehu ďalších desaťročí firma veľmi dobre prosperovala, sústredila sa na vysokú kvalitu svojich výrobkov a investovala predovšetkým do vývoja. Napriek celkovej úspešnosti, zostala vcelku menšou firmou, kde bolo základným heslom radšej síce menší objem produkcie, ale špičkovej kvality.

Od 70. rokov 20. storočia patrí podnik do skupiny Swarovski, avšak vývojovo, konštrukčne, výrobne a aj ekonomicky má úplnú samostatnosť. Kooperácia medzi firmou Kahles a materským podnikom Swarovski samozrejme tiež existuje. Swarovski vyrába napríklad pre Kahles šošovky, ale podľa zadania konštruktérov z podniku Kahles, ktorý si tiež sám zaisťuje optické sklo, ktorým je najlepšie optické sklo od nemeckej firmy Schott. Na pokovovanie povrchu šošoviek antireflexnými vrstvami využíva aj technologické vybavenie materského podniku Swarovski, ale podľa receptúry Kahles.

Kahles je úplne samostatnou svojbytnou firmou v rámci koncernu Swarovski, kde využíva multiplikačný efekt technológie a vybavenia materského podniku, čo má vplyv na nižšie výrobné náklady, a tým výhodnejšiu cenu pre spotrebiteľov pri docieľovaní špičkovej kvality a úrovne optiky Kahles.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2