Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Advance 8x42 RF 1800m

Kód: 109986
Focus Advance 8x42 RF 1800m sú dva produkty v jednom - ďalekohľad a diaľkomer - čo z neho robí ideálny nástroj pre lov, streľbu na diaľku...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Focus Sport Optics
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
812,60 €
671,57 € bez DPH
Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Advance 8x42 RF 1800m
Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Advance 8x42 RF 1800m
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
812,60 €

Popis a parametre

Focus Advance 8x42 RF 1800m sú dva produkty v jednom - ďalekohľad a diaľkomer - čo z neho robí ideálny nástroj pre lov, streľbu na diaľku, golf, plachtenie a ďalšie rekreačné aktivity. Je tiež vhodný na profesionálne použitie. Zmerajte šírku rieky, zistite, aký je ďaleko dôležitý medzník alebo určite veľkosť budovy. Možností využitia je skutočne veľa.

Diaľkomer je vybavený robustným telom s gumovým krytom, ktorý je odolný proti nárazom a poveternostným vplyvom, takže môže byť použitý v najnáročnejších podmienkach. Typ lasera použitý v diaľkomere Focus Advance je pre oči neškodný a môže byť použitý aj v súťažiach alebo iných akciách s divákmi.

Focus Advance 8x42 RF 1800m má veľmi dobrú optiku s 8x zväčšením a zorným poľom 122 metrov pri 1000 metroch (7 stupňov). Viacvrstvový antireflexný povlak poskytuje kontrastný, ostrý a brilantný obraz aj v ťažkých svetelných podmienkach.

Otočné očnice, dvojité nastavenie dioptrií a nastaviteľná vzálenosť medzi zrenicami (56 - 75 mm) uľahčujú prispôsobenie ďalekohľadu každému užívateľovi, vrátane nositeľov okuliarov.

Tento diaľkomer používa laser na rýchle a presné meranie na vzdialenosť až 1800 metrov. Informácie sa premieta do binokulárneho obrazu. Použitie diaľkomeru je veľmi jednoduché. Stlačením a podržaním tlačidla On / Measure môžete tiež vykonávať kontinuálne meranie. Pre úsporu batérie sa po uvoľnení tlačidla diaľkomer na chvíľu vypne.

Pokročilý diaľkomer vo Focus Advance 8x42 RF 1800m môže tiež zobrazovať uhol medzi horizontom a cieľom, rovnako ako horizontálnu vzdialenosť. Je tiež možné zvoliť režim, v ktorom ďalekohľad zobrazuje rozdiel vo výške medzi horizontom a cieľom. Tieto informácie sú užitočné pre lov alebo streľbu na dlhé vzdialenosti, pretože poskytujú príležitosť kompenzovať pokles guľky. Rovnako užitočné to môže byť aj na golfovom ihrisku!

Focus Advanced 8x42 RF 1800m má štyri režimy diaľkomeru:
ŠTANDARD: Zobrazuje vzdialenosť k cieľu (čiara pohľadu), uhol sklonu alebo klesania a horizontálnu vzdialenosť (uhlovo nastavená vzdialenosť).
RAIN: Používa sa v daždivých dňoch na vzdialenosť dlhšiu ako 30 metrov. Diaľkomer vysiela silnejší laserový lúč, ktorý prechádza dažďovými kvapkami. Ukazuje vzdialenosť, uhol a výškový rozdiel medzi horizontom a cieľom. Možno tiež použiť na meranie výšky, napríklad stromu alebo budovy.
FIRST: Uprednostňuje objekty v popredí, napríklad jeleňa na lúke alebo golfové vlajky. Pokiaľ diaľkomer nájde objekt v popredí, okolo symbolu "1st" v okulári sa rozsvieti kruh a zároveň krátko zavibruje.
LAST: Uprednostňuje objekty v pozadí. Užitočné v prípade, keď sú medzi vami a cieľom kríky alebo vetvy. Diaľkomer ich filtruje von a hľadá najdlhšiu vzdialenosť. Keď diaľkomer nájde správnu vzdialenosť, okolo symbolu "LAST" v okulári sa rozsvieti kruh a zároveň krátko zavibruje.

Informácie zobrazené v ďalekohľade:
Režim Standard/First/Last
Čiara pohľadu smerom k cieľovému/meranému objektu
Sklon alebo uhol sklonu v stupňoch
Horizontálna vzdialenosť (HD) v metroch
Výškový rozdiel v metroch
Aktivácia lasera
Kvalita spätného signálu lasera

Hlavné vlastnosti:
Robustná optická a mechanická konštrukcia
Plnenie dusíkom
Pokročilý diaľkomer s laserom
Plynulé meranie vzdialenosti
Meranie uhla s uhlovo nastavenou vzdialenosťou (horizontálna vzdialenosť) alebo výškovým rozdielom
Štyri režimy merania pre rôzne situácie
Viacvrstvový antireflexný povlak
Otočné očnice
Oddelené nastavenie dioptrií pre každé oko
Gumová výstuž odolná proti nárazom a konštrukcia odolná proti poveternostným vplyvom

Parametre k produktu

Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Focus Sport Optics je najväčší distribútor fotografických produktov v Európe. Sortiment zahŕňa mnohé z najsilnejších značiek v oblasti fotoaparátov, optiky aj príslušenstva. Navyše ponúka aj produkty pod našou vlastnou značkou Focus.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.

História

  • Spoločnosť Focus Nordic vznikla zlúčením spoločností Focus Trading AB, Westheimer AS a Aronsen AS. Všetky tri spoločnosti boli už pred ich zlúčením 1. januára 2010 pomerne významnými vo svojich krajinách.
  • Westheimer A/S bola založená v roku 1955 Paulom Westheimerom, ktorý bol jedným z prvých importérov japonských fotoaparátov do Európy. Hlavnými značkami boli po dobu 50 rokov Canon a Minolta. Množstvo značiek sa následne rapídne rozrástlo, hlavne po tom, čo vedenie spoločnosti prevzal syn zakladateľa Mikael Westheimer.
  • Focus Trading AB založil v roku 1984 Thomas Wernbo. Všetko začalo v meste Mullsjö predajom projekčných obrazoviek, ale množstvo značiek a produktov postupne narastalo a tak bol presun spoločnosti do Göteborgu ďalším prirodzeným krokom.
  • Aronsen A/S z Nórska bola založená v roku 1989 Knutom Aronsenom a bola jednou z najznámejších a najtradičnejších spoločností v oblasti Nórskej fotografie už od konca 50 rokov 20. storočia.
  • Zlúčenie spoločností zahŕňa aj fínsku spoločnosť Focus Image Nordic OY, ktorá je vlastnená všetkými 3 spoločnosťami a bola založená v roku 2007.
  • V roku 2012 začala spoločnosť Focus Nordic predaj na Islande, v roku 2013 v Pobaltí, v roku 2016 v Poľsku av roku 2018 v Českej republike a na Slovensku.

Focus Nordic je členom organizácií zameraných na zber a recykláciu elektronických zariadení a batérií. Okrem toho aktívne pracujú na obmedzení spotreby papiera a nepotrebných obalových materiálov. Príkladom je stále častejšie zasielanie dokumentov, ako sú faktúry či ponuky výhradne elektronickou formou. Pracovníci skladu tiež pracujú na minimalizácii nepotrebných obalov všade, kde to je možné a na ochranu tovaru používajú papier namiesto plastov.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2