Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Vortex Viper HD 8x42

Kód: V200
Ďalekohľad Viper HD 8x42 Prémiová optika a robustná konštrukcia v nesmierne kompaktnom ľahkom balení - čo viac si priať? Možno by sa...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
561,79 €
464,29 € bez DPH
Ďalekohľad Vortex Viper HD 8x42
Ďalekohľad Vortex Viper HD 8x42
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
561,79 €

Popis a parametre

Ďalekohľad Viper HD 8x42

Prémiová optika a robustná konštrukcia v nesmierne kompaktnom ľahkom balení - čo viac si priať? Možno by sa hodil kvalitný postroj na uschovanie a prepravu vašej investície. A práve preto je už jeden v balení! Lovci, strelci aj iní outdooroví nadšenci môžu využiť vysoko kvalitné prevedenie ďalekohľadov radu Viper HD
Viper 8x42 HD je veľmi kvalitne spracovaný vodotesný, argónom plnený ďalekohľad so strechovými hranolmi, zväčšením 8x, priemerom objektívu 42mm a zorným poľom 136m/1000m. Ďalekohľad má veľmi kvalitnú optiku a vynikajúcu svetelnosť pri veľkom zväčšení. Je vhodný pre poľovníctvo, ornitológiu a bežné pozorovanie prírody a okolia, kedy je potrebné rozlíšiť detaily a to aj v horších svetelných podmienkach napr. za súmraku. Je možné ho používať aj v zlom počasí napr. v daždi a mraze. Ďalekohľadom je možné pozorovať aj veľmi blízke objekty. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť sú 2m.
Optická sústava obsahuje viacčlenné okuláre a objektívy z kvalitného optického skla s nízkou disperziou a veľkou priepustnosťou svetla.
Strechové hranoly sú vyrobené z optického skla BaK4. Strecha hranolov je opatrená špeciálnou reflexnou vrstvou pre zvýšenie svetelnosti. Hranoly majú fázové vrstvy, ktoré zvyšujú kontrast a ostrosť obrazu a zlepšujú pozorovací komfort (pri dlhšom pozorovaní nie sú oči unavené).
Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrtsvami Vortex - XR-FMC (Fully Multi Coating). Tieto vrstvy zlepšujú schopnosť prenosu svetla a tým znateľne zvyšujú skutočnú svetelnosť ďalekohľadu.
Vonkajšie plochy šošoviek objektívov a okulárov sú opatrené vodu odpudzujúcou vrstvou ArmorTek, ktorá zabraňuje vytváraniu škvŕn od vody, hmyzu alebo živíc. Vďaka tejto špeciálnej vrstve ArmorTek nevyžaduje optika časté čistenie a tým sa znateľne predlžuje životnosť ďalekohľadu.
Telo ďalekohľadu je pogumované a vďaka ergonomickým prvkom sa výborne drží aj keď je ďalekohľad mokrý alebo namrznutý. Očnice sú otočné vysúvacie s medzistupňami. Majú pogumovaný povrch a netlačia na očné jamky. Pokiaľ nosíte okuliare, je možné nechať očnice zasunuté a pozorovať s nasadenými okuliarmi. Ostrenie je vnútorné a ovláda sa centrálnou skrutkou. Je veľmi presné a citlivé. Na ostriacom diele je integrovaná tzv. dioptrická korekcia, pomocou ktorej je možné zaostrenie upraviť presne podľa očí pozorovateľa.
Ďalekohľad je vodotesný a plnený argónom proti zahmlievaniu zvnútra. Argón oveľa lepšie chráni vnútorné časti ďalekohľadu pred nežiaducim rosením ako dusík. Predlžuje tak celkovú životnosť ďalekohľadu.
Ďalekohľad je tiež možné upevniť na statív pomocou statívového adaptéra (voliteľné príslušenstvo).
Ďalekohľad je dodávaný vrátane tašky, krytiek, čistiacej utierky a popruhu.

Technické dáta:

Typ ďalekohľadu binokulárne
Zväčšenie 8x
Priemer objektívu 42 mm
Hranolová sústava strechové hranoly
Zorné pole (v 1000 m) 136 m
Zorný uhol ďalekohľadu 7.8°
Priemer výstupnej pupily 5.25 mm
Relatívna svetelnosť 27.56
Index stmievania 18.33
Vzdialenosť výstupnej pupily 18 mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť 2 m
Rozpätie okulárov 56 - 75 mm
Rozmery 142 x 124 mm
Hmotnosť 695 g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Vortex Optics je americký výrobca optického vybavenia na lov, pozorovanie vtákov a divokej prírody a pre outdoorové rekreačné športy. Produkty tejto značky zaoberajú ďalekohľady, pozorovacie monokuláre, puškohľady a ďalšie optické vybavenie.


Vortex Optics je obchodnou značkou firmy Sheltered Wings, Inc., ktorá bola založená vo Wisconsine v roku 1989. Obchodná značka Vortex Optics bola založená v roku 2002 a aktuálne má sídlo v Barnevalde vo Wisconsine.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2