Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Yukon Point 8x42

Kód: 71502601
Ďalekohľad Yukon Point 8x42Séria ďalekohľadu Point je konštruovaná s použitím modernej optickej sústavy ROOF. Ďalekohľady sa vyznačujú...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
169,11 €
139,76 € bez DPH
Ďalekohľad Yukon Point 8x42
Ďalekohľad Yukon Point 8x42
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
169,11 €

Popis a parametre

Ďalekohľad Yukon Point 8x42
Séria ďalekohľadu Point je konštruovaná s použitím modernej optickej sústavy ROOF. Ďalekohľady sa vyznačujú lineárnym tvarom s kompaktnou dĺžkou a šírkou. Optické elementy ďalekohľadu Point sú vyrobené mechanickým brúsením optického skla a sú opatrené nevyhnutnými antireflexnými vrstvami pre čo najmenší odraz svetla pri prechode optickou sústavou, vrátane nevyhnutných pri konštrukcii ROOF fázových vrstiev strechových hranolov. Vďaka týmto vlastnostiam obraz zachováva svetlosť, kontrast a ostrosť aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Ďalšou vlastnosťou optickej sústavy ďalekohľadu Point je zobrazenie bez geometrickej transformácie obrazu (tzv. optická vada pozývaná distorzia obrazu, bežná predovšetkým u väčšiny ďalekohľadu nižšej a strednej cenovej hladiny) a tiež s tým súvisiace zachovanie ostrostí obrazu v krajoch zorného poľa. Antireflexné vrstvy ďalekohľadu a potlačená farebná vada (chromatism) minimálne ovplyvňujú farebné podanie obrazu a zachováva farebné podanie naturálnym a prirodzeným.
Konštrukcia telesa ďalekohľadu je kovová a potiahnutá gumou, tlmiacou menšie nárazy a chrániaca teleso pred dažďom a pod. Povrch gumy je zdrsnený a umožňuje príjemné a isté držanie ďalekohľadu. Ďalekohľad je utesnený (vysoký stupeň vodeodolnosťou certifikácie IPX7) a napustený dusíkom zamedzujúcim vnútornému oroseniu pri prenesení ďalekohľadu z mrazu na teplo.

Ďalekohľad má množstvo nových konštrukčných riešení zvyšujúcich jeho užívateľskú hodnotu a komfort pri použití, ktoré nenájdete v žiadnom inom ďalekohľade:

- očnice okulára ďalekohľadu Point 8x56, 10x56 a 15x56 sú nastaviteľné na výšku a umožňujú pozorovanie ďalekohľadom bez nutnosti zloženia okuliarov a naviac majú bočné tienenie, pričom ich poloha zostáva zachovaná pri nastavovaní výšky očníc (pri konkurenčných výrobku bočnom tienení očníc )

- ako jediný ďalekohľad na svete ďalekohľad Point má konštrukciu výklopných krytiek objektívu s magnetickou fixáciou. V zatvorenej polohe sa krytky zakrývajú objektívmi a chránia ich pred nečistotou. Krytky sú pevne spojený s telesom ďalekohľadu, takže nikdy sa nestratia av otvorenej polohe priliehajú k jeho telesu a jej poloha je zaistená magnetmi.

Výborným ďalekohľadom na spoznávanie kras prírody, dobrodružné výpravy a pod. je ďalekohľad Point 8x42. Má široké zorné pole, kompaktnú veľkosť, je ľahký a príjemný do ruky. Zväčšenie ďalekohľadu je optimálne na dlhé pozorovanie ďalekohľadom z ruky.

Parametre:
Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorný uhol: 7,4°
Zorné pole: 130 m/1000m
Očný reliéf: 21mm
Priemer výstupnej pupily: 5,25mm
Stmievací faktor: 18,3
Dioptrická korekcia: -5/+5dioptrie
Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 1,3m
Plnenie dusíkom: áno
Vodeodolnosť: IPX7
Prevádzkové teploty: -30...+40 °C
Rozmery: 178x128x58mm
Hmotnosť: 0,64kg

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Yukon Advanced Optics Worldwide (YAOW), high-tech európska skupina spoločností vyvíja všestranné, časom preverené technológie. Náš sortiment zahŕňa termovízne zariadenia a digitálnu dennú a nočnú optiku.

Naše zariadenie používa takmer každá krajina a kontinent široká komunita:

– Lovci
– Rybári
– Pozorovatelia výskumu zvierat a prírody
– Námorníci
– Bezpečnostný priemysel
– Záchranári
– Outdooroví nadšenci

Naša firemná skupina je priekopníkom vo výrobe civilných termovíznych zariadení. Naše hlavné trhy sú Európa a USA, ale naše produkty vyvážame do viac ako 70 krajín po celom svete. Ako jeden z mála výrobcov, ktorí poskytujú celý výrobný cyklus, hrdo nesieme vlajku Made in Europe. Náš produktový rad sa skladá z viac ako 200 názvov produktov. Najznámejšími značkami sú PULSAR a YUKON ADVANCED OPTICS.

Počas 30 rokov histórie YAOW bola spoločnosť vždy v centre mnohých inovácií a preukázala, že je lídrom na svetovom trhu termovíznych zariadení.

Veríme, že za každou technológiou stoja ľudia, ktorí ju vytvárajú. Moderné, slobodní a otvorení novým myšlienkam, naši ľudia sú kľúčom k nášmu úspešnému rozvoju pokročilých a inovatívnych technológií.

Profesionálny rozvoj nášho tímu je našou najvyššou prioritou; preto neustále investujeme do priebežného školenia. Vytváraním príležitostí na získanie najaktuálnejších znalostí smerujeme k zvyšovaniu zručností a kompetencií našich zamestnancov.

YAOW je nadnárodná a multikultúrna spoločnosť so sídlom v Litve. Skupinu tvorí 7 spoločností s viac ako 1000 zamestnancami po celom svete.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2