Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Elektronické strelecké slúchadlá - 3M PELTOR ComTac XPI

Kód: XH-0016-8090-5
Profesionálne armádne strelecké slúchadlá Peltor ComTac XPI (model MT20H682FB-02) sú vybavené elektronickým chráničom sluchu s útlmom...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 27. 6. 2024
780,49 €
645,03 € bez DPH
Elektronické strelecké slúchadlá - 3M PELTOR ComTac XPI
Elektronické strelecké slúchadlá - 3M PELTOR ComTac XPI
Skladom u dodávateľa, u Vás 27. 6. 2024
780,49 €

Popis a parametre

Profesionálne armádne strelecké slúchadlá Peltor ComTac XPI (model MT20H682FB-02) sú vybavené elektronickým chráničom sluchu s útlmom závislým na úrovni okolitého hluku. Extrémne prostredie a situácia vyžadujú extrémne spoľahlivé vybavenie. Slúchadlá Peltor ComTac XPI spĺňajú tie najprísnejšie armádne požiadavky na odolnosť a funkčnosť.

Táto súprava je tiež vybavená najvyspelejšou technológiou prenosu zvuku z okolia s funkciou ekvalizéra, vďaka ktorému sa užívateľ slúchadiel môže plne sústrediť na svoju úlohu. Po nasadení slúchadiel 3M PELTOR ComTac XPI a po zapnutí funkcie s elektronickou ochranou sluchu je možné bezpečne počúvať okolité zvuky (hovor, zvuky strojov, výstražné signály, náhle a siilné zvuky, streľbu, atď.) prostredníctvom špeciálnych mikrofónov umiestnených na vonkajšej strane mušľových chráničov. Okolitý hluk je snímaný a automaticky regulovaný (zosilnený alebo zoslabený) na bezpečnú úroveň.

Tieto slúchadlá sú špeciálne navrhnuté a vyvinuté pre potreby profesionálnych strelcov (armáda, polícia). Slúchadlá ComTac XPI sa vyznačujú komfortnejším a dostatočným priestorom na uši. Sú vybavené vstupným audio konektorom pre pripojenie mobilného telefónu alebo iného externého audio zariadenia. Slúchadlá umožňujú úplne nezávislé aktívne ovládanie hlasitosti pre oba audio vstupy. Externý signál má však vždy prioritu a bude v slúchadlách reprodukovaný aj keď dôjdu v slúchadlách batérie.

Je tu aj automatická funkcia vypnutia odpočúvania okolia, ak dve hodiny nie je použitá žiadna funkcia, nastavenie funkcií slúchadiel sa pri vypnutí ukladá do pamäte (pri zapnutí sa funkcia nemusí nastavovať znova). Slúchadlá ponúkajú aj režim zátok do uší (zasiluje hlasitosť pri nosení súpravy v spojení so zátkami do uší v extrémne hlučnom prostredí). Náhlavný pásik z vysoko kvalitnej ocele s koženým poťahom, káble sú potiahnuté kevlarom pre väčšiu odolnosť. Vodovzdorné mikrofóny a kompatibilita s väčšinou vojenských prilieb sú samozrejmosťou.

Životnosť batérií je približne 500 hodín. Pred vybitím batérií slúchadlá ComTac XPI automaticky upozorňujú výstražným signálom. Farba mušľových chráničov je vojenská zeleň.

Parametre:

plne nezávislé duálne slúchadlá pre internú komunikáciu alebo rádiový signál
kompatibilita s väčšinou balistických príleb na trhu
posledné nastavenie sa pri vypnutí ukladá (okrem plug mode)
automatické vypnutie po dvoch hodinách bez použitia nejakej funkcie
životnosť batérie približne 500 hodín
útlm SNR 28 dB


Balenie obsahuje:

slúchadlá ComTac XPI
sklopná hlavová páska
2x batéria AAA
užívateľská príručka

Výrobca

Peltor je značka spoločnosti 3M, ktorá sa sústredí čisto na ochranu sluchu a zraku. A sú v tom naozaj dobrí. Celkom v ich sortimente nájdete niekoľko verzií, ktoré by sa dali zoradiť buď podľa cenovej náročnosti, zručností alebo cieleného použitia. Peltor tak ponúka ochranu sluchu a zraku pre každého, kto ju potrebuje. Vyrába pre robotníkov na stavbách, hasičov, baníkov, a veľa ďalších odborov, ktoré ochranu sluchu potrebujú. Nejedná sa však o len tak hocijaké slúchadlá. Okrem toho, že dokážu skvele odizolovať okolitý hluk, sa aj príjemne nosia. Väčšina typov prekrýva celé ucho vrátane okolitých kostí. Zvuk totiž preniká okrem zvukovodu aj okolitými kosťami lebečnej časti. Vankúšiky a mušle sú z príjemných materiálov, čistenie a údržba je jednoduchá.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2