Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 723 320 718
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Matěj Náhlý
Matěj Náhlý

Elektronický výcvikový obojok - D-control 1602 sada pre 2 psov

Kód: 346002-2
SADA PRE 2 PSY! Elektronický výcvikový obojok - dosah až 1600m. Funkcia nastavenia úrovne 30 korekčných impulzov, až 8 druhov svetla,...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky DOGtrace
Skladom u dodávateľa, u Vás 19. 4. 2024
292,64 €
241,85 € bez DPH
Elektronický výcvikový obojok - D-control 1602 sada pre 2 psov
Elektronický výcvikový obojok - D-control 1602 sada pre 2 psov
Skladom u dodávateľa, u Vás 19. 4. 2024
292,64 €

Popis a parametre

SADA PRE 2 PSY! Elektronický výcvikový obojok - dosah až 1600m. Funkcia nastavenia úrovne 30 korekčných impulzov, až 8 druhov svetla, vysielanie zvuku a vybitie batérie sú zobrazované na podsvietenom LCD.

Súčasti dodávky:

 • 2x prijímač s tkaným remeňom v dĺžke 75cm
 • diaľkový ovládač s klipsom na opasok
 • testovacia výbojka
 • 2x batéria CR2 3V
 • 2x alkalická batéria LR6 1,5V
 • 2x elektródy 12 a 17mm
 • šnúrka na zavesenie vysielača na krk
 • plastový kufrík
 • návod na použitie a záručný list

Všeobecné vlastnosti výcvikových zariadení:

dokonale vodotesný prijímač
v prijímači je zabudovaný magnetický systém ON/OFF - zapnutie či vypnutie prijímača sa teda vykonáva jednoduchým priložením vysielača k prijímaču
kontrola stavu batérií u prijímača aj vysielača
samostatné tlačidlo pre vysielanie zvukového signálu
voliteľné nastavenie úrovne korekčného impulzu
životnosť batérií sa pohybuje od 6 – 12 mesiacov v závislosti od používania
funkcie nastavenia úrovne 30 korekčných impulzov, až 8 druhov svetla, vysielanie zvuku a vybitie batérie sú zobrazované na podsvietenom LCD
možnosť používať na výcvik dvoch psov naraz – je tu tlačidlo na prepnutie psa 1 a 2
výcvikové sady majú dosah 250 - 1600m (podľa modelu)
pri každej výcvikovej sade sú hneď dva druhy elektród (pre dlhosrsté či krátkosrsté psy)
u vysielačov je klips na zavesenie na opasok
všetky prijímače majú rozmer 62x42x30mm a vážia 56g

S výcvikovými obojkami DOGtrace je mimoriadne ľahké naučiť rýchlo psa:

 • chôdzu pri nohe bez vodítka
 • spoľahlivému privolaniu (povely „ku mne“, „k nohe“)
 • prerušenie nežiaducej činnosti („fuj“, „nesmieš“)
 • odnaučenie zlozvykov pri každodennom spolužití s ľuďmi, napr. branie potravy zo stola, skákanie na ľudí, hrabanie, nežiaduce štekanie a pod.
  precíznemu docvičeniu prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom!) vodítku – pričom je odstránená nežiaduca závislosť na šnúre, ktorú pes veľmi dobre spozná a prispôsobuje jej svoje správanie
 • odnaučenie prenasledovania zveri a vzďaľovania sa od svojho pána v prírode – a tým vystavovanie sa problémom a nebezpečenstvu s tým spojených, teda riešenie, prinášajúce väčšiu slobodu pre Vášho psa, ktorý sa teraz môže pohybovať úplne voľne aj tam, kde by to inak nebolo možné alebo bezpečné
 • špeciálnym činnostiam a povelom pre služobný, poľovný, športový alebo iný výcvik, použitie priamo pri love pre komunikáciu so svojim psom
  rad ďalších činností a využití, ktoré majiteľ tohto prístroja pri každodennom spolužití so psom sám rýchlo objaví

Funkcia impulz:
Aby pes správne pochopil spojitosť medzi impulzmi a jeho nesprávnym správaním, stlačte tlačidlo presne vo chvíli, keď Váš pes robí niečo nedovolené. Z počiatku odporúčame začať iba so zvukovými signálmi. Tým upútate jeho pozornosť a upozorníte ho, že robí niečo zakázané. Akonáhle si pes túto spojitosť vytvorí, môžete začať s korekčnými impulzmi pre efektívnejší výcvik. Korekčné impulzy sú nastaviteľné v niekoľkých úrovniach. Stlačením tlačidla krátkeho impulzu vyšlete Vášmu psovi upozornenie v podobe korekčného impulzu prenášaného dvoma elektródami umiestnenými na prijímacom obojku po dobu, ktorá je kratšia ako jedna sekunda. Stlačením tlačidla dlhého impulzu vyšlete sadu korekčných impulzov po celú dobu, počas ktorej budete držať tlačidlo stlačené, avšak s obmedzením max. na 8 sekúnd.
Zvukový signál predchádzajúci krátkemu alebo trvalému impulzu je veľmi účinný; pes si čoskoro vytvorí spojenie medzi svojim nesprávnym správaním, zvukovou výstrahou a nepríjemným pocitom na krku.
Náš výcvikový obojok Vám v krátkom čase veľmi výrazne napomôže s výchovou Vášho psa. To znamená, že si v pomerne krátkom čase zapamätá, že musí počúvať na Vami daný povel alebo dostane korekčný impulz, ktorého silu si samozrejme môžete zvoliť a väčšina psov reaguje tak, že sa práve po korekčnom impulze obracia do bezpečia k svojmu pánovi, pretože nie je spojený s nepríjemným pocitom vyvolaným korekčným impulzom. Pes totiž uvažuje na princípe pohodlia-nepohodlia a čo mu nesvedčí, tomu sa snaží vyhnúť - teda vypočuť.

Funkcia svetlo:
Vďaka zabudovanej červenej LED dióde vydáva obojok na krku psa veľmi intenzívne záblesky, ktoré sú oveľa výraznejšie ako u bežných svietiacich obojkov a tým je možné Vášho psíka veľmi ľahko lokalizovať aj v úplnej tme! K dispozícii máte hneď 8 veľmi zaujímavých variantov blikania obojku. Vysielač taktiež umožňuje nastaviť odlišnú rýchlosť blikania dvoch obojkov naraz – ľahko tak rozpoznáte jedného psíka od druhého!

Funkcia zvuk:
Je len na Vás, ako budete funkciu „zvuk“ používať, čo závisí od spôsobu, akým chcete cvičiť svojho psa.
So zvukovým signálom môžete:
- Naučiť Vášho psíka, že tento signál znamená povel „ku mne“, „k nohe“, nech je kdekoľvek (zvukový signál Vám tak nahrádza píšťalku)
- Vyslať Vášmu psíkovi výstrahu, keď robí niečo zakázané.
- Upútať jeho pozornosť.

Zvukový signál predchádzajúci korekčnému impulzu či vibrácii je veľmi účinný - pes si čoskoro vytvorí spojenie medzi svojim nesprávnym správaním, zvukovou výstrahou a nepríjemným pocitom na krku!

Parametre k produktu

Výrobca:
Farba:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobca

Firma VNT electronics s.r.o. vznikla v roku 2004 transformáciou firmy VMS Software spol. s r.o., ktorá pôsobila na českom trhu od roku 1996, ako firma zaoberajúca sa vývojom softvéru na zákazku. V súčasnej dobe sa firma VNT electronics s.r.o. sústreďuje na vývoj a realizáciu produktov na báze jednočipových mikroprocesorov a RF technológií. Výsledkom tohto vývoja je uvedenie niekoľkých zariadení na slovenský trh. Jednou z významných oblastí pôsobenia spoločnosti VNT electronics s.r.o. je predaj a distribúcia výrobkov pod obchodnou značkou DOGtrace, ktorá je zameraná na výchovu a výcvik poslušnosti psov a svojimi produktmi sa snaží naplniť motto tejto značky „Pes pod kontrolou“.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2