Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Monokulár FOCUS Hawk 20-60x60 + Tripod 3950

Kód: 105880
Kompaktný vodotesný pozorovací ďalekohľad s výbornou povrchovou úpravou za priaznivú cenu. Pozorovací ďalekohľad Focus Hawk je dodávaný s...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Focus Sport Optics
Skladom, u Vás 22. 5. 2024
180,89 €
149,50 € bez DPH
Monokulár FOCUS Hawk 20-60x60 + Tripod 3950
Monokulár FOCUS Hawk 20-60x60 + Tripod 3950
Skladom, u Vás 22. 5. 2024
180,89 €

Popis a parametre

Kompaktný vodotesný pozorovací ďalekohľad s výbornou povrchovou úpravou za priaznivú cenu. Pozorovací ďalekohľad Focus Hawk je dodávaný s veľkým pevným statívom a cestovnou taškou. Pevný statív je dôležitý pri pozorovaní a stabilite obrazu, pretože nie je nič horšie, než keď sa statív trepe, čo je problém u lacnejších, alebo menších statívov. Vďaka zaostrovaciemu koliesku veľmi ľahko a pohodlne získate ostrý obraz objektu, na ktorý sa pozeráte. S twist-up očnicami pohodlne uvidíte bez okuliarov aj s nimi.
Antireflexné vrstvy MC (Multi coating) zlepšujú jas a kontrast obrazu pozorovaného objektu. Optická konštrukcia tohto modelu obsahuje hranoly zo skiel BaK4 (Baryové korunové sklo). Tie spolu s antireflexnou povrchovou úpravou zaisťujú jasný, ostrý a presný farebný obraz v celom zornom poli.

Telo je vodotesné, plnenie dusíkom zabraňuje zahmleniu šošoviek, takže je pozorovák vhodný aj do zlých klimatických podmienok. Vhodný na strelnice, na pozorovanie vtákov, prírody, oblohy a na výhľady z domu alebo z akéhokoľvek iného vhodného miesta.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.
Kľúčové vlastnosti:
Povrchová úprava šošoviek antireflexnou vrstvou MC (multicoated coated), pre čistý a ostrý obraz
Nízka hmotnosť
Priblíženie až 60x
Vodotesný, plnený dusíkom proti zahmlievaniu
Optické hranoly z baryového korunového skla
Kompaktný, pevný statív s cestovnou taškou
Puzdro pre pozorovák
Nadštandardná záruka 5 rokov

Špecifikácia:

Ochranná vrstva: MC
Očnice: Twist-Up
Twilight faktor: 35
Statívový adaptér: Áno
Typ skla: BaK-4
Použitie: Príroda, Lov, Vtáctvo
Vodeodolnosť: Áno
Eye Relief (mm): 13-11 mm
Objektív (mm): 60 mm
Zväčšenie (x): 20-60 x
Rozmery (Š x V x D) (mm): 135 x 315 x 75 mm
Exit Pupil Ø (mm): 3-1 mm
Hmotnosť (g): 770 g
Zorné pole (Uhol) (°): 1,8-0,9 °
Blízke zaostrenie (m): 8 m
Zorné pole (zdanlivé) (°): 36-54 °

Parametre k produktu

Priemer objektívu:
Farba:

Výrobca

Focus Sport Optics je najväčší distribútor fotografických produktov v Európe. Sortiment zahŕňa mnohé z najsilnejších značiek v oblasti fotoaparátov, optiky aj príslušenstva. Navyše ponúka aj produkty pod našou vlastnou značkou Focus.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.

História

  • Spoločnosť Focus Nordic vznikla zlúčením spoločností Focus Trading AB, Westheimer AS a Aronsen AS. Všetky tri spoločnosti boli už pred ich zlúčením 1. januára 2010 pomerne významnými vo svojich krajinách.
  • Westheimer A/S bola založená v roku 1955 Paulom Westheimerom, ktorý bol jedným z prvých importérov japonských fotoaparátov do Európy. Hlavnými značkami boli po dobu 50 rokov Canon a Minolta. Množstvo značiek sa následne rapídne rozrástlo, hlavne po tom, čo vedenie spoločnosti prevzal syn zakladateľa Mikael Westheimer.
  • Focus Trading AB založil v roku 1984 Thomas Wernbo. Všetko začalo v meste Mullsjö predajom projekčných obrazoviek, ale množstvo značiek a produktov postupne narastalo a tak bol presun spoločnosti do Göteborgu ďalším prirodzeným krokom.
  • Aronsen A/S z Nórska bola založená v roku 1989 Knutom Aronsenom a bola jednou z najznámejších a najtradičnejších spoločností v oblasti Nórskej fotografie už od konca 50 rokov 20. storočia.
  • Zlúčenie spoločností zahŕňa aj fínsku spoločnosť Focus Image Nordic OY, ktorá je vlastnená všetkými 3 spoločnosťami a bola založená v roku 2007.
  • V roku 2012 začala spoločnosť Focus Nordic predaj na Islande, v roku 2013 v Pobaltí, v roku 2016 v Poľsku av roku 2018 v Českej republike a na Slovensku.

Focus Nordic je členom organizácií zameraných na zber a recykláciu elektronických zariadení a batérií. Okrem toho aktívne pracujú na obmedzení spotreby papiera a nepotrebných obalových materiálov. Príkladom je stále častejšie zasielanie dokumentov, ako sú faktúry či ponuky výhradne elektronickou formou. Pracovníci skladu tiež pracujú na minimalizácii nepotrebných obalov všade, kde to je možné a na ochranu tovaru používajú papier namiesto plastov.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2