Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Puškohľad Kahles HELIA 2,4-12x56i

Kód: 10625
Nový rad Helia kladie vysoké nároky na to, čo je skutočne dôležité:funkčnosťspoľahlivosťmanipuláciaestetika HELIA 2,4-12x56iMimoriadne...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Kahles

Vyberte variantu:

Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
od 1 930,89 €
1 595,78 € bez DPH
Puškohľad Kahles HELIA 2,4-12x56i
Puškohľad Kahles HELIA 2,4-12x56i
Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
od 1 930,89 €

Popis a parametre

Nový rad Helia kladie vysoké nároky na to, čo je skutočne dôležité:
funkčnosť
spoľahlivosť
manipulácia
estetika

HELIA 2,4-12x56i
Mimoriadne vysoká priepustnosť svetla za súmraku av noci.
Perfektný kontrastný obraz a brilantné zorné pole.
Výkonný optický systém s výnimočnou ostrosťou okrajov.
Deň/ noc osvetlený zámerný kríž s inteligentným automatickým vypnutím.
OILPHOBIC potiahnuté šošovky.

Špecifikácia:
Očný reliéf: 95 mm
Korekcia dioptrií: +2/ -3.5 dioptrie
Stmievací faktor: 07.04. - 25.9. DIN 58388
Zámerný kríž v obrazovej rovine: 2

Parametre:

Zväčšenie: 2,4-12
Priemer objektívu: 56 mm
Zorné pole: 5.16 až 3.3 m / 100m
Priemer stredového tubusu: 30 mm
Zámerná osnova: 4-Dot. G4B
Dĺžka: 359 mm
Hmotnosť: 680 g Poloha zámerného obrazca: 2


Tradičná rakúska značka a jej modelový rad HELIA je odborníkmi aj bežnými užívateľmi vďaka svojim optickým parametrom a kvalitou spracovania dlhodobo považovaná za jednu z najlepších radov puškohľadov na trhu. Za týmto výsadným postavením stojí nielen dlhá história, know-how, ale aj vlastný výskum a použitie najmodernejších technológií pri výrobe. Práve vďaka rade HELIA (pomenovaná po gréckej bohyni slnka) sa v medzivojnovom období Kahles jedným z najväčších výrobcov puškohľadov sveta pre civilné i vojenské účely. O kvalite týchto výrobkov svedčí skutočnosť, že slúži mnohým užívateľom dodnes a firma dostáva od lovcov puškohľady z tejto doby na vyčistenie, nastavenie alebo drobné opravy.
Od roku 1960 sa začali všetky zameriavače Kahles plniť inertným plynom imúnnym proti vnútornému zahmlievaniu. Úspešný rad HELIA SUPER od roku 1972 začal do svojich zameriavačov inštalovať šošovky s viacnásobnými antireflexnými vrstvami, čo umožilo dosiahnutie svetelnej priepustnosti cez 90%. Dosahuje najlepšie optické parametre v spektre zelenej, šedej, hnedej a ďalších farieb, ktoré sú pre poľovné účely úplne zásadné a dovoľujú použitie za zníženej viditeľnosti po maximálnu dobu, pretože zver sa ukazuje najčastejšie práve za týchto svetelných podmienok, tak 15 i viac minút viditeľnosti navyše aj v porovnaní so špičkovými značkami, veľmi často rozhoduje o tom, či je lov úspešný alebo nie.

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Osvětlená osnova:
Korekce paralaxy:
Montážna šína:
Farba:

Výrobca

Odbornou verejnosťou a užívateľmi optických prístrojov je radená značka Kahles medzi tzv. „veľkú päťku“, teda päť výrobcov najlepších optických prístrojov na svete, a to nie objemom výroby, ale jej kvalitou. Jednoducho aristokrat medzi loveckou optikou.

Na prelome 19. a 20. storočia došlo k výraznému rozširovaniu optických prístrojov. V armádach sa zavádzali pozorovacie triedry a zákopové periskopy, objavili sa prvé puškohľady, zvýšený vedecký záujem o mikroorganizmy vyžadoval mikroskopy a stavba nových hvezdární potrebovala astronomické ďalekohľady. Zvýšenému záujmu zodpovedal dopyt po nových konštruktéroch a nových optických prístrojoch.
Jedným z nich bol aj Karl Kahles, ktorý v roku 1898 vo Viedni začal s výrobou mikroskopov, pozorovacích a astronomických ďalekohľadov a puškohľadov. Už v roku 1900 Kahles uviedol na trh legendárny typ puškohľadov Telorar v piatich variantoch zväčšenia, nasledovaný obľúbeným typom Mignon v roku 1908.

Firma sa veľmi dobre zaviedla a rozvíjala aj vplyvom získania významných zákaziek na dodávku ďalekohľadov pre Rakúsko-Uhorskú armádu. Už vtedy boli armádne zákazky podmienené náročným výberovým konaním s veľmi prísnymi skúškami a testovaním výrobkov. Víťazstvo výrobkov Kahles vo výberových konaniach pre armádne dodávky dokumentuje vysokú kvalitu optických prístrojov tejto značky už vtedy.

V roku 1926 začala história radu brilantných puškohľadov radu Helia so širokým zorným poľom, ktorých dokonalejší pokračovateľa sa vyrábajú do dnešných dní. V roku 1939 Kahles vyrábal pre armádu puškohľady pod značkou CAD, ktoré vynikali dobrou svetelnosťou a presnosťou obrazu. Nie je bez zaujímavosti, že ostreľovači špeciálnych jednotiek Wehrmachtu tieto puškohľady vyhľadávali a uprednostňovali pred ostatnými značkami.
Po roku 1945 došlo k prebudovaniu firmy a vývoju nových radov puškohľadov tak, že v roku 1949 bol uvedený prvý puškohľad Kahles s variabilným zväčšením.

Kahles má vo svete optických výrobcov niekoľko technických prvenstvo, ktoré umiestňovala a doteraz umiestňuje puškohľady Kahles na špičku svetových výrobcov. V roku 1960 napríklad ako prvý výrobca vôbec zaviedol utesnenie proti vode a vlhkosti systémom pomocou O krúžkov podľa vlastného patentu.

Puškohľady Kahles, vďaka zavedeniu achromatického viacvrstvového potiahnutia povrchu šošoviek AMW®, zvýšila antireflexnú efektivitu tak, že už v roku 1972 koeficient priepustnosti svetla presiahol hranicu 90 %, čo je dnes štandard pre najlepšie prístroje a úprimne povedané pre mnohých výrobcov je to stále hranica nedosiahnuteľná. Dnes je priepustnosť svetla puškohľadov Kahles dokonca na úrovni okolo 95%.

V priebehu ďalších desaťročí firma veľmi dobre prosperovala, sústredila sa na vysokú kvalitu svojich výrobkov a investovala predovšetkým do vývoja. Napriek celkovej úspešnosti, zostala vcelku menšou firmou, kde bolo základným heslom radšej síce menší objem produkcie, ale špičkovej kvality.

Od 70. rokov 20. storočia patrí podnik do skupiny Swarovski, avšak vývojovo, konštrukčne, výrobne a aj ekonomicky má úplnú samostatnosť. Kooperácia medzi firmou Kahles a materským podnikom Swarovski samozrejme tiež existuje. Swarovski vyrába napríklad pre Kahles šošovky, ale podľa zadania konštruktérov z podniku Kahles, ktorý si tiež sám zaisťuje optické sklo, ktorým je najlepšie optické sklo od nemeckej firmy Schott. Na pokovovanie povrchu šošoviek antireflexnými vrstvami využíva aj technologické vybavenie materského podniku Swarovski, ale podľa receptúry Kahles.

Kahles je úplne samostatnou svojbytnou firmou v rámci koncernu Swarovski, kde využíva multiplikačný efekt technológie a vybavenia materského podniku, čo má vplyv na nižšie výrobné náklady, a tým výhodnejšiu cenu pre spotrebiteľov pri docieľovaní špičkovej kvality a úrovne optiky Kahles.

Odporúčame prikúpiť

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2