Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Puškohled KAHLES K1050i FT 10-50x56

Kód: 10580
Puškohled pro přesnou střelbu na extrémní vzdálenosti. Velmi jemná osnova překrývá minimálně cíl. Paralaxa stavitelná od 8m do nekonečna....    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Kahles

Vyberte variantu:

Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
3 265,24 €
2 698,55 € bez DPH
Puškohled KAHLES K1050i FT 10-50x56
Puškohled KAHLES K1050i FT 10-50x56
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
3 265,24 €

Popis a parametre

Puškohled pro přesnou střelbu na extrémní vzdálenosti. Velmi jemná osnova překrývá minimálně cíl. Paralaxa stavitelná od 8m do nekonečna. K1050 je skvělá volba pro střelbu na vzdálenosti přes 1000m

Optická konstrukce se čtyřmi čočkami objektivu, důsledně opatřenými vícenásobnou antireflexní vrstvou AMV, poskytuje výjimečně čistý obraz bez zkreslení a téměř bezztrátovou světelnou propustnost. Precizní záměrné osnovy, umístěná ve druhé ohniskové rovině, spolu s nastavitelnou paralaxou umožní dokonalé zamíření na libovolnou vzdálenost. Připočteme-li navíc extrémně široké zorné pole dostaneme špičkovou sportovní a taktickou optiku bez kompromisů tak, jak jsme u nejstaršího výrobce špičkové střelecké optiky zvyklí.


Parametry:

Zvětšení: 10-50 x
Průměr objektivu: 56 mm
Šířka zorného pole ve 100m: 2,9-0,6m
Cíl úhel pohledu 8,9 až 1,1 °
Dioptrické korekce: 2/-3,5dpt
Oční reliéf: 95 mm
Parallax: 8m - 60m
Úprava na 100m: 160/120 cm
Úprava na 1 klik na 100 m: 1/8MOA
Průměr tubusu: 30 mm
Okulár: 46 mm
Průměr tubusu objektivu: 62 mm
Délka: 429 mm
Hmotnost: 890 g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Osvětlená osnova:
Korekce paralaxy:
Montážna šína:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobca

Odbornou verejnosťou a užívateľmi optických prístrojov je radená značka Kahles medzi tzv. „veľkú päťku“, teda päť výrobcov najlepších optických prístrojov na svete, a to nie objemom výroby, ale jej kvalitou. Jednoducho aristokrat medzi loveckou optikou.

Na prelome 19. a 20. storočia došlo k výraznému rozširovaniu optických prístrojov. V armádach sa zavádzali pozorovacie triedry a zákopové periskopy, objavili sa prvé puškohľady, zvýšený vedecký záujem o mikroorganizmy vyžadoval mikroskopy a stavba nových hvezdární potrebovala astronomické ďalekohľady. Zvýšenému záujmu zodpovedal dopyt po nových konštruktéroch a nových optických prístrojoch.
Jedným z nich bol aj Karl Kahles, ktorý v roku 1898 vo Viedni začal s výrobou mikroskopov, pozorovacích a astronomických ďalekohľadov a puškohľadov. Už v roku 1900 Kahles uviedol na trh legendárny typ puškohľadov Telorar v piatich variantoch zväčšenia, nasledovaný obľúbeným typom Mignon v roku 1908.

Firma sa veľmi dobre zaviedla a rozvíjala aj vplyvom získania významných zákaziek na dodávku ďalekohľadov pre Rakúsko-Uhorskú armádu. Už vtedy boli armádne zákazky podmienené náročným výberovým konaním s veľmi prísnymi skúškami a testovaním výrobkov. Víťazstvo výrobkov Kahles vo výberových konaniach pre armádne dodávky dokumentuje vysokú kvalitu optických prístrojov tejto značky už vtedy.

V roku 1926 začala história radu brilantných puškohľadov radu Helia so širokým zorným poľom, ktorých dokonalejší pokračovateľa sa vyrábajú do dnešných dní. V roku 1939 Kahles vyrábal pre armádu puškohľady pod značkou CAD, ktoré vynikali dobrou svetelnosťou a presnosťou obrazu. Nie je bez zaujímavosti, že ostreľovači špeciálnych jednotiek Wehrmachtu tieto puškohľady vyhľadávali a uprednostňovali pred ostatnými značkami.
Po roku 1945 došlo k prebudovaniu firmy a vývoju nových radov puškohľadov tak, že v roku 1949 bol uvedený prvý puškohľad Kahles s variabilným zväčšením.

Kahles má vo svete optických výrobcov niekoľko technických prvenstvo, ktoré umiestňovala a doteraz umiestňuje puškohľady Kahles na špičku svetových výrobcov. V roku 1960 napríklad ako prvý výrobca vôbec zaviedol utesnenie proti vode a vlhkosti systémom pomocou O krúžkov podľa vlastného patentu.

Puškohľady Kahles, vďaka zavedeniu achromatického viacvrstvového potiahnutia povrchu šošoviek AMW®, zvýšila antireflexnú efektivitu tak, že už v roku 1972 koeficient priepustnosti svetla presiahol hranicu 90 %, čo je dnes štandard pre najlepšie prístroje a úprimne povedané pre mnohých výrobcov je to stále hranica nedosiahnuteľná. Dnes je priepustnosť svetla puškohľadov Kahles dokonca na úrovni okolo 95%.

V priebehu ďalších desaťročí firma veľmi dobre prosperovala, sústredila sa na vysokú kvalitu svojich výrobkov a investovala predovšetkým do vývoja. Napriek celkovej úspešnosti, zostala vcelku menšou firmou, kde bolo základným heslom radšej síce menší objem produkcie, ale špičkovej kvality.

Od 70. rokov 20. storočia patrí podnik do skupiny Swarovski, avšak vývojovo, konštrukčne, výrobne a aj ekonomicky má úplnú samostatnosť. Kooperácia medzi firmou Kahles a materským podnikom Swarovski samozrejme tiež existuje. Swarovski vyrába napríklad pre Kahles šošovky, ale podľa zadania konštruktérov z podniku Kahles, ktorý si tiež sám zaisťuje optické sklo, ktorým je najlepšie optické sklo od nemeckej firmy Schott. Na pokovovanie povrchu šošoviek antireflexnými vrstvami využíva aj technologické vybavenie materského podniku Swarovski, ale podľa receptúry Kahles.

Kahles je úplne samostatnou svojbytnou firmou v rámci koncernu Swarovski, kde využíva multiplikačný efekt technológie a vybavenia materského podniku, čo má vplyv na nižšie výrobné náklady, a tým výhodnejšiu cenu pre spotrebiteľov pri docieľovaní špičkovej kvality a úrovne optiky Kahles.

Odporúčame prikúpiť

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2