Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 723 320 718
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Matěj Náhlý
Matěj Náhlý

Strely Hornady - GMX - všetky kalibry

Kód: HOR28270-2
Veľmi účinné, hlboko penetrujúce neolovené strely GMX® (Gilding Metal eXpanding) kombinujú monolitickú konštrukciu strely s priekopníckym...    Více

Vyberte variantu:

Objednané u dodávateľa, možnosť predobjednať
od 47,15 €
38,97 € bez DPH
Predaj možný iba osobám starších ako 18 rokov
Strely Hornady - GMX - všetky kalibry
Strely Hornady - GMX - všetky kalibry
Objednané u dodávateľa, možnosť predobjednať
od 47,15 €

Popis a parametre

Veľmi účinné, hlboko penetrujúce neolovené strely GMX® (Gilding Metal eXpanding) kombinujú monolitickú konštrukciu strely s priekopníckym balistickým dizajnom.

Monometalické strely GMX sú vyrobené z farebného kovu – rovnakého materiálu, aký firma Hornady používa na oplášťovanie svojich konvenčných striel. Strela si po zásahu zachováva 95% pôvodnej hmotnosti (alebo viac) a expanduje až na 1,5-násobok svojho pôvodného priemeru.

Strela má dlhý, hladký profil s drážkami, ktorý znižuje celkovú dosadaciu plochu strely a dosahuje jeden z najlepších balistických koeficientov medzi neolovenými strelami. Konštrukcia strely do značnej miery eliminuje rozptyl.

Po náraze sa tvrdá polymérová špička zatlačí do otvoru v strele, ktorá tak vytvorí typický, hubovitý tvar.

Parametre k produktu

Výrobca:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobca

Hornady Manufacturing Company je popredný americký výrobca streliva, komponentov pre prebíjanie a príslušenstvo so sídlom v Grand Island, Nebraska.

Hornady vyrábajú strelivo pre šport a lov, ale tiež pre sebaobranu. V roku 1990 získala firma Hornady XTP (čo je skratka pre Extreme Terminal Performance) cenu za výrobok za zásluhy 1990 od Národnej asociácie federálnych licencovaných predajcov. Spoločnosť bola hlavným vývojárom nábojov rimfire 17 HMR a 17HM2, ktoré sú stále populárnejšie pre lov drobnej zveri a škodcov. Hornady úzko spolupracuje s výrobcom strelných zbraní Sturm a Ruger na vývoji nového radu nábojov Ruger vrátane .480 Ruger, .204 Ruger a .375 Ruger.

Spoločnosť vyvinula muníciu LEVERevolution, ktorá používa spitzer guľku s mäkkým elastomérovým hrotom, aby poskytla lepší aerodynamický výkon ako plochejšie guľky. Hornady vyrába množstvo komponentov na prebíjanie, vrátane nábojníc, striel a súčiastok na prebíjanie brokových nábojov. Ďalej tiež vyrába nástroje a príslušenstvo na prebíjanie ako napr. prebíjacie lisy, matrice a pod.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2