Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Leica Geovid PRO 10x32 s diaľkomerom

Kód: LE-40810
Nový laserový diaľkomer Leica Geovid Pro 32: Jedinečný špičkový výkon bez kompromisov. Najmenšie a najlepšie laserové ďalekohľady Leica...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Leica
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
3 065,04 €
2 533,09 € bez DPH
Ďalekohľad Leica Geovid PRO 10x32 s diaľkomerom
Ďalekohľad Leica Geovid PRO 10x32 s diaľkomerom
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
3 065,04 €

Popis a parametre

Nový laserový diaľkomer Leica Geovid Pro 32: Jedinečný špičkový výkon bez kompromisov. Najmenšie a najlepšie laserové ďalekohľady Leica využívajú 30 rokov skúseností a ponúkajú vynikajúcu optiku, presné diaľkomery, multifunkčnú balistickú kalkulačku a kompaktnú ergonómiu.

Leica GEOVID 10x32 PRO - univerzálna, špičková optika
Kompaktný a ľahký ďalekohľad Leica Geovid Pro s priemerom objektívu 32 mm ponúka úroveň optického výkonu, ktorá bola predtým známa iba u ďalekohľadov bez diaľkomerov. Jednou z vysoko výkonných súčastí je systém hranolov Perger-Porro, ktorý používa spoločnosť Leica. Ďalekohľad Leica Geovid Pro 32 je možné použiť všade tam, kde je vyžadovaná presná reprodukcia detailov. Brilantné farby, kontrast a ostrosť obrazu sú nevyhnutné napríklad pri určovaní druhov zvierat. Vďaka vysokej priepustnosti svetla v kombinácii s veľkým zorným poľom môže Leica Geovid Pro 32 bez kompromisov nahradiť prémiové ďalekohľady - a vďaka ďalším funkciám sa stáva úplne univerzálnym nástrojom.

Leica GEOVID PRO - meranie vzdialeností v skratke
Laserový diaľkomer zabudovaný v modeli Leica Geovid Pro 32 vychádza z 30 rokov výskumu a vývoja spoločnosti Leica Sport Optics. Meraním doby dráhy laserového lúča vyslaného a odrazeného rýchlosťou svetla sa vypočíta vzdialenosť k cieľu s minimálnymi toleranciami. Objekty v blízkosti, ako je tráva alebo vetvy, maskované, aby sa zabránilo nesprávnemu meraniu. Pri väčších vzdialenostiach zaisťuje logika sekundárneho cieľa, že sa meria iba požadovaný objekt.

Leica GEOVID PRO - Vrchol vývoja balistiky
Leica Geovid Pro 32 pracuje s najpokročilejším balistickým programom na svete. Balistická kalkulačka v ďalekohľade spolupracuje s balistickou aplikáciou v smartfóne strelca. Ďalekohľad a šikovný telefón komunikujú prostredníctvom Bluetooth®. Týmto spôsobom je možné nastavenia vybrané v aplikácii (konfigurácia dát) preniesť do ďalekohľadu (počítača) a ďalekohľad môže prenášať namerané dáta do aplikácie. K ďalekohľadu je možné pripojiť merač poveternostných podmienok od spoločnosti Kestrel®.
Softvér Applied Ballistics Ultralight® dodávaný s ďalekohľadom ponúka databázu dát G1/G7 a viac ako 740 továrenských nábojov. Okrem toho je k dispozícii rozsiahla databáza Leica. Základná verzia počíta trajektórie a súvisiace korekcie pre presné držanie až do vzdialenosti 875 metrov. Upgrady na verzie Applied Ballistics Sportsman® a Applied Ballistics Elite® sú k dispozícii a dajú sa ľahko implementovať. Vylepšenie ponúka väčšie výpočtové vzdialenosti a ďalšie funkcie. Leica Geovid Pro 32 umožňuje presné zásahy na krátku, strednú aj dlhú vzdialenosť. Zvláštne požiadavky je možné splniť zadaním smeru a rýchlosti vetra. Presnosť +/- 0,23 metrov na vzdialenosť až 200 metrov sú parametre, ktoré vyžadujú lukostrelci.
Predchádzajúce diaľkomerné ďalekohľady Leica.COM pokračujú v používaní softvéru Leica ABC. Nová aplikácia Leica Ballistics neskôr nahradí predchádzajúcu aplikáciu Leica Hunting. V novej aplikácii potom bude možné vytvoriť profil ako obvykle, ktorý bude po prenose do zariadenia .COM použitý softvérom ABC. Vo verzii 1.0 budú súbežne k dispozícii dve aplikácie.

Sledovanie k meranému bodu pomocou LPT TM (LeicaProTrack)
Okrem diaľkomeru má Leica Geovid Pro 32 zabudovaný kompas. Spolu s balistickou kalkulačkou dokáže Leica Geovid Pro 32 určiť zemepisnú polohu v teréne. Poloha posledného merania vzdialenosti sa automaticky uloží a je možné ju vyvolať pre navádzanie na cieľ. Inými slovami, prístroj Leica Geovid Pro 32 dokáže bezpečne naviesť lovca k cieľu alebo k inému skôr zmeranému bodu v teréne. K tomu slúži displej smartfónu, na ktorom sa zobrazuje jednoduchá ručička kompasu alebo dokonca mapa založená na Google Maps® alebo BaseMap®. Ručička kompasu uľahčuje určenie smeru cesty k cieľu. Na podkladových mapách Google Maps® alebo BaseMap® môže lovec dokonca vidieť polohu cieľa vloženú do grafického zobrazenia terénu. Trasa je potom jednoduchá a bezpečná aj v ťažkom teréne. Táto vyspelá, vysoko presná funkcia sledovania GPS rieši dlhodobú potrebu rýchlej a etickej lokalizácie strelenej zveri.

Ergonomický a výkonný prístroj sa zmestí do vrecka
Vďaka otvorenému mostíku sa Leica Geovid Pro 32 veľmi ľahko drží. Ďalekohľad sa dá držať jednou rukou, pevne, ale uvoľnene. Aj dlhšie pozorovanie je možné bez únavy. Počet ovládacích prvkov je obmedzený na minimum a tlačidlá sú umiestnené na dosah. Prístroj Leica Geovid Pro 32 je možné ľahko ovládať v rukaviciach. Vďaka jemne zakrivenému tvaru, veľmi kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je Leica Geovid Pro 32 nenápadným každodenným spoločníkom, ktorý sa zmestí aj do vrecka.

Prakticky neobmedzené možnosti použitia
Vďaka malým rozmerom, presnému diaľkomeru a špičkovému optickému výkonu - porovnateľnému s ďalekohľadmi vyššej triedy bez diaľkomeru - je Leica Geovid Pro 32 univerzálnym ďalekohľadom. Najmä na vysokohorských love a pri stopovaní sa lovec môže bez obáv voľne pohybovať a spoľahnúť sa na špičkový výkon za všetkých podmienok. Leica Geovid Pro 32 je kľúčovým vybavením pre každú loveckú výpravu, vďaka ktorému sú cestovatelia pripravení na akúkoľvek loveckú situáciu v akejkoľvek časti sveta, a to bez kompromisov as najmenšou veľkosťou balenia. Vďaka vysokej priepustnosti svetla a úrovni kontrastu, je Leica Geovid Pro 32 vhodný aj na použitie za súmraku, a to aj napriek malému priemeru objektívu 32 mm. V pokročilejšom súmraku a úplnej tme sú pripravené termovízne prístroje Leica Calonox. Spolu s Leica Geovid Pro 32 tvoria neprekonateľnú dvojicu pre neobmedzené 24 hodinové pozorovanie najvyššieho kalibru.


Prehľad výhod systému Leica Geovid Pro 32
Laserový diaľkomer s kompaktnou 32mm ergonómiou
Jednoduchá konštrukcia rukoväte s otvoreným mostíkom
Nízka hmotnosť a veľmi jednoduché použitie
Štíhly dizajn a minimálna veľkosť balenia
Presné určenie vzdialenosti až do 2300 metrov
Prémiová balistická kalkulačka v ďalekohľade
Ďalekohľad a aplikácie sú prepojené cez Bluetooth®
Integrácia ďalších zariadení, ako je meteorologický prístroj Kestrel®
Špeciálny program pre lovcov lukom
Lokalizácia meraných bodov v teréne
LPTTM (Leica ProTrack) - navádzanie na cieľ pomocou aplikácie Leica Ballistics App cez BaseMap®, Google Maps®, kompas
Vysoká priepustnosť svetla
Výnimočná vernosť farieb, extrémne kontrastný obraz
Perger-Porro hranoly umožňujú jedinečný výkon
Veľké zorné pole pre maximálny prehľad

Parametre:
Priemer objektívu 32 mm
Zväčšenie 10x
Zorné pole na 1000 m 115 m (345 stôp)
Výstupná pupila 3,2 mm
Kompenzácia dioptrií +/- 4 dpt.
Povrchová úprava objektívu AquaDura®, HDC®
Prenos svetla > 91%
Laser Laser triedy 1 (bezpečný pre oči podľa EN, FDA)
Rozsah merania 2300 m (približne 2500 yardov)
Senzory tlak vzduchu, teplota, uhol, kompas
Zobrazené hodnoty vzdialenosť, EHR, Holdover, počet klikov, jednotky
Sledovanie cieľa kompas, Google Maps®, BaseMap®(aplikácia)
Balistická kalkulačka v ďalekohľade, aplikácia Leica Ballistics pre chytrý telefón
Balistický softvér Applied Ballistics Ultralight® (Bluetooth®) / ľahké voliteľné upgrady
Externé zariadenie Kestrel®(Bluetooth®)
Špeciálne programy korekcie smeru vetra, korekcia rýchlosti vetra
Rozmery 117 x 153 x 70 mm (4,6 x 6 x 2,8 palca)
Hmotnosť 870 g bez batérie (cca 30,7 oz)
Vodotesnosť do hĺbky 5 m (16 stôp)
Plášť horčíkový, plnený dusíkom
Batéria 1 x 3 V / lítiový typ CR2

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Leica Camera spoločnosť - je medzinárodne pôsobiaci, výrobca prémiových kamier, fotoaparátov a športovej optiky.

Legendárny status značky Leica je založený na dlhoročnej tradícii, dokonalosti a konštrukcii šošoviek a optických prístrojov. Dnes v kombinácii s inovatívnymi technológiami, produkty Leica naďalej zaisťujú lepší obraz vo všetkých situáciách vo svetoch vizualizácie a vnímania. Inovatívne produkty sú hnacou silou pozitívneho vývoja spoločnosti v posledných rokoch.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2