Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Digitálny zameriavač Yukon - Sightline N455S

Kód: 26402
Digitálny zameriavač s najlepšou citlivosťou v noci vo svojej triede, s IR prísvitom 940nm, vysokým rozlíšením obrazu, vhodný ako pre...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
958,94 €
792,51 € bez DPH
Digitálny zameriavač Yukon - Sightline N455S
Digitálny zameriavač Yukon - Sightline N455S
Skladom u dodávateľa, u Vás 1. 7. 2024
958,94 €

Popis a parametre

Digitálny zameriavač s najlepšou citlivosťou v noci vo svojej triede, s IR prísvitom 940nm, vysokým rozlíšením obrazu, vhodný ako pre použitie v nočných podmienkach, tak aj za denného svetla.

 • Vzdialenosť pozorovania viac ako 350m
 • Zobrazenie s vysokým rozlíšením
 • Najlepšia nočná citlivosť vo svojej triede
 • Vstavaný IR prísvit s neviditeľnou vlnovou dĺžkou 940nm
 • Možnosť použitia za denného, večerného alebo nočného osvetlenia
 • Vysoká spoľahlivosť na všetkých zbraniach s energiou spätného rázu do 6000J
 • Spoľahlivé napájanie rýchlo vymeniteľným akumulátorom DNV alebo kontajnerom s 4xAA batériami
 • 3 užívateľské profily nastrelenia
 • Bezpečná vzdialenosť pre oko strelca
 • Jednoduché ovládanie enkoderom
 • Rýchly štart
 • Veľky výber montáží
 • Široký rozsah prevádzkových teplôt (-20 až +40 °C)

VLASTNOSTI A FUNKCIE
Vysoké zväčšenie 4-16x / 6-24x
Základné zväčšenie zameriavača (4x - N455 / 6x - N475) je možné zväčšiť pomocou digitálneho zoomu. Priblíženie je možné meniť buď okamžitým násobením zväčšenia v 2 krokoch alebo plynulým nastavením a zároveň so zmenou zväčšenia tak optimálne prispôsobiť aj zorné pole pozorovania.

HD senzor
Vysoko citlivý senzor CMOS sníma obraz s rozlíšením 1280х720 HD a poskytuje vysoké rozlíšenie s presným vykreslením detailov.

Najlepšia nočná citlivosť vo svojej triede
V prirodzenom mesačnom a hviezdnom svetle prevláda žiarenie v infračervenom spektre. Nové elektronické komponenty v kombinácii s pokročilým firmvérom spracovania obrazu dvojnásobne zvýšili citlivosť prístroja v nočnom svetle v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi Yukon, a umožnili efektívne použitie Sightline v súmraku a noci s minimálnou hodnotou vonkajšieho osvetlenia. Vysoká citlivosť v rozsahu vlnových dĺžok 900 - 950nm umožňuje použitie zameriavača Sightline s neviditeľnými IR prísvitmi.

Dosah pozorovania v noci cez 350 m
Vysoká nočná citlivosť, displej s vysokým rozlíšením, vysoké zväčšenie a výkonný IR prísvit pre pozorovanie v úplnej tme robí zo Sightline dokonalý nástroj na detekciu cieľa na veľmi veľké vzdialenosti. V štandardných nočných podmienkach vzdialenosť detekcie objektu s výškou 1,7m môže dosahovať až 350–400 metrov.

Škálovateľné balistické osnovy
Zameriavací kríž u zameriavača Sightline je zobrazený elektronický na displeje a preto je vždy v obrazovej rovine. Sightline má päť voliteľných krížov rôznych tvarov a farieb, vrátane balistických krížov. Veľkosť balistických krížov je vždy upravená úmerne k zmene zväčšenia zameriavača, podobne ako kríža klasických optických zameriavačov umiestnených v prvej ohniskovej . Uhlové rozmery častí krížov tak zostávajú pri všetkých zväčšeniach nezmenené, čo umožňuje rýchle meranie vzdialenosti a nastavenia pri streľbe na rôzne vzdialenosti.

Presné zameranie cieľa s režimom «obraz v obraze»
Režim «obraz v obraze» umožňuje užívateľovi v hornej časti obrazovky zobraziť ďalší rámček s veľkosťou 1/10 celkovej plochy obrazovky, kde je zobrazený zväčšený obrázok cieľa a kríža. Toto duálne zobrazenie umožňuje užívateľovi vidieť zväčšený obrázok zameriavacej oblasti pre presné zameranie cla, ako aj široké zorné pole pre presný prehľad.

Presné nastrelenie
Zameriavač Sightline je možné nastreľovať buď pri základnom zväčšení, alebo pri nastavenom digitálnom zväčšení, pričom s väčším zväčšením hodnota kroku pohybu kríža – kľučku sa znižuje. Pri maximálnom zväčšení krok pohybu kríža je menší ako 0,1 MOA. Zameriavací bod je stabilný a nemení svoju polohu v celom rozsahu zväčšenia.

Tri individuálne strelecké profily
Nastavenie nastrelenia je uložené v individuálnom profile strelca. Zameriavač umožňuje užívateľovi vytvoriť až tri strelecké profily pre rôzne zbrane alebo používané náboje. Do každého z profilov je možné uložiť až 10 bodov nastrelenia.

Rýchly štart
Od stlačenia tlačidla napájania do plného naštartovania Sightline ubehne iba 3,5 sekundy, čo je najrýchlejšia hodnota vo svojej triede.

Univerzálna lišta pre rôzne typy montáži
Univerzálna spodná montážna lišta umožňuje užívateľovi spojiť Sightline s veľkou väčšinou zbraňových montáži Yukon a Pulsar, nápr. typu Weaver, CZ, Dovetail, Euro prisma, MAK atď. Veľký výber montáží umožňuje bezproblémové namontovanie Sightline prakticky z akoukoľvek loveckou zbraní na trhu. Možnosť pohybu dopredu či dozadu pri inštalácii zameriavača na montáž umožňuje optimálne prispôsobiť polohu zameriavača na zbrane vzhľadom na individuálne vlastnosti strelca a konštrukciu zbrane.

Rýchla výmena akumulátora
Zameriavač má rýchloupínací systém výmeny batérie, ktorú je možné nainštalovať a vybrať počas chvíľky. Špeciálna značka na kryte batérie upozorňuje na správnu polohu a umožňuje bezproblémovú výmenu prázdnej batérie aj v úplnej tme. V komplete so zameriavačom je dodávaný akumulátor s nabíjačkou. Ako príslušenstvo je k dispozícii a držiak batérií pre bežné a dobíjacie články AA.

Jednoduchá obsluha pomocou jediného ovládača
Sightline je jedným z najjednoduchších zameriavačov na trhu. Vyhradené tlačidlá sa používajú na aktiváciu zameriavača a vstavaného IR prísvitu. Ovládanie všetkých ostatných funkcií je združené v otočnom ovládacom prvku – enkóderi, s prostredným potvrdzovacím tlačidlom.

Použitie na veľkých kalibroch
Sightline je štandardne pripravený na použitie na rážach aj s veľkou energiou spätného rázu napr. 9.3x64, .30-06, .300, 375, atď. Rovnako tak Sightline je možné používať aj s malorážkami a airsoft zbraňami.

Výkonný IR prísvit s dlhým dosahom
Sightline N455 a N475 sú vybavené vstavaným IR prísvitom s vlnovou dĺžkou v neviditeľnej oblasti spektra 940nm. To umožňuje lovci loviť bez strachu, že bude prezradený zveri. Tri úrovne nastavenia intenzity výkonu IR prísvitu pomáhajú vybrať najlepšie vhodnú úroveň osvetlenia pozorovaného objektu.

Širokouhlý okulár - bez efektu „kľúčovej dierky“
Komplexný širokouhlý okulár so širokouhlým objektívom v kombinácii s displejom HD AMOLED zaisťuje pohodlné vnímanie obrazu. Sightline zobrazuje bez skreslenia v celom zornom poli, s dobrým kontrastom a absenciou efektu pozeraní cez „kľúčovú dierku”.

Grafický diaľkomer
Jednoduchý grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosti na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť výšku (jeleň - 1,7 m; kanec - 0,7 m; zajac - 0,3 m).

Široký rozsah prevádzkových teplôt (-20 - + 40 ° C)
Sightline je konštruovaný na prevádzku v rôznych klimatických podmienkach. Displej zameriavača, vďaka použitej technológie AMOLED nespomaľuje zobrazenie ani pri teplotách -20 ° C a zaisťuje ostrý obraz a presný obraz aj pre rýchlo sa pohybujúce objekty.

Vypnutie displej
Režim vypnutia displeja je veľmi užitočný, keď používateľ nepotrebuje plynulé sledovanie obrazu a pomáha zabrániť osvetleniu svitom displeja a šetrí energiu batériu. K obnoveniu činnosti zameriavača po prebudení dochádza okamžite.

Indikácia bočného sklonu
Indikácia bočného sklonu zabraňuje posunutiu bodu nastrelenia pri zameraní cieľa. Akonáhle je zbraň naklonená o viac ako päť stupňov, zameriavač signalizuje túto skutočnosť šípkami sklonu. Čím väčší počet šípok je zobrazený, tým väčší je sklon.

Funkcia automatického vypnutia
Táto funkcia automaticky vypne zameriavač pokiaľ zameriavač je v určitom časovom intervale v nepracovnej polohe - uhol sklonu je viac ako 70 stupňov vertikálne alebo 30 stupňov horizontálne. Strážený časový interval sa nastavuje užívateľom.

Technické parametre
Zväčšenie: 4x
Maximálne zväčšenie: 16x
Digitálne zväčšenie: 6-24x
Senzor: CMOS 1280x720px
Typ displeja: AMOLED
Rozlíšenie displeja: 1024x768px
Ohnisková vzdialenosť: 50 mm
Zorný uhol: 5.5°
Clonové číslo: 1.2
Priemer objektívu: 42 mm
Vzdialenosť detekcie: 400m
Typ infra svietidiel: LED
Vlnová dĺžka IR: 940 nm
Spektrálnu citlivosť: >2x10(-5)@780nm , >6x10(-5)@915nm
Dioptrická korekcia: -2.5 ..+5dioptrie
Očný reliéf: 50mm
Vodeodolnosť: IPX4
Typ kríža: Elektronický
Rozsah rektifikácie: 2100 (± 100 klikov)
Prevádzková doba: 4 hod.
Odolnosť spätnému rázu: 6000
Krok rektifikácie: 10.5 (pri 4x), 2.6 (pri 16x) mm/100m
Napájanie: 3.8-6.3 (DNV alebo 4xAA) V
Prevádzkové teploty: -20 ..+40 °C
Hmotnosť: 0.84 (bez batérie)kg
Rozmery: 285x89x81 (bez montáže)mm

Parametre k produktu

Výrobca:
Farba:

Výrobca

PULSAR je súčasťou Yukon Advanced Optics Worldwide, high-tech európskej skupiny spoločností so sídlom v Litve. Sídlime v severovýchodnej časti Európy a neustále nás inšpiruje okolitá príroda, zelené lesy, nekonečné lúky a upokojujúce rieky tejto krajiny. Napriek tomu nás poháňa vášeň vidieť to, čo je za viditeľným, dosiahnuť neviditeľné a urobiť z pohľadu nezabudnuteľný okamih.

Hrdo nesieme vlajku Made in Europe. Väčšina pokročilých zariadení PULSAR je vyvinutá, navrhnutá, vyrobená, zabalená a odoslaná našim celosvetovým distribútorom z našich tovární v Európe.

Vyvíjame optiku a elektrooptiku s rozšírenou funkčnosťou pre profesionálne aj voľnočasové dobrodružstvá. Firmvér a softvér vlastnej výroby zaručujú optimalizáciu a potrebnú kvalitu našich zariadení. Prostredníctvom neustálych technologických inovácií sa snažíme zlepšiť ľudské schopnosti a poskytnúť človeku majstrovstvá a väčší úspech v nepriaznivých prírodných podmienkach.

Naše termovízne zariadenia a prístroje na denné a nočné videnie sú používané takmer vo všetkých krajinách a kontinentoch širokou komunitou:

 • Lovci, poľovníci
 • Rybári a rybárky
 • Pozorovatelia a výskumníci zvierat a prírody
 • Námorníci
 • Bezpečnostný priemysel
 • Záchranári
 • Outdooroví nadšenci

Odporúčame prikúpiť

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2