Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 723 320 718
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Matěj Náhlý
Matěj Náhlý

Sada puškových matríc - LEE COLLET DIE SET

Kód: LEE_90804-30
Pomocou týchto matríc vyrobíte najpresnejšie strelivo. Zároveň sa jedná o najšetrnejšie prebíjanie vzhľadom na nábojnicu, ktorá vydrží...    Více

Vyberte variantu:

Skladom, u Vás 24. 6. 2024
63,46 €
52,45 € bez DPH
Sada puškových matríc - LEE COLLET DIE SET
Sada puškových matríc - LEE COLLET DIE SET
Skladom, u Vás 24. 6. 2024
63,46 €

Popis a parametre

Pomocou týchto matríc vyrobíte najpresnejšie strelivo.

Zároveň sa jedná o najšetrnejšie prebíjanie vzhľadom na nábojnicu, ktorá vydrží 10x viac prebitia ako u bežných matríc. Na prebíjanie nie je potrebné mazať nábojnice.

Tento výsledok je dosiahnutý tým, že sa pri kalibrácii formuje iba krčok nábojnice. Zvyšok nábojnice zostáva bez kalibrácie. Náboj vyrobený týmito matricami je výstrelom sformovaný na komoru presne tej zbrane, z ktorej bola nábojnica vystrelená. Počas ďalšieho výstrelu nedochádza k takej veľkej deformácii nábojnice, ako je tomu pri novom náboji alebo pri náboji prebitom matricami, ktoré formujú celú nábojnicu. V smere výstrelu potom pôsobí väčšia časť energie a najmä je táto energia pri každom náboji konzistentnejšia.

Spoľahlivo je možné taký náboj použiť iba v rovnakej zbrani, z ktorej bola vystrelená. Neodporúča sa používať do automatických a lever-action zbraní. Klasicky sa využíva pri opakovačkách.

Mnoho strelcov používa náboje prebité týmito matricami vo viacerých zbraniach bez ohľadu na to, z ktorej komory bola nábojnica vystrelená. Výrobné tolerancie nábojových komôr to väčšinou u opakovacích zbraní bez problémov dovoľujú.

Súprava obsahuje:
Collet neck Sizing Die (vypichovaciu matricu kombinovanú s krčkovou kalibračnou matricou, ktorá kalibruje iba krčok nábojnice)
Dead Lenght Bullet Seating Die (usadzovacia matrica)
Universal Shell Holder (držiak nábojníc)
Naberačku na prach

Parametre k produktu

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobca

Podnik Lee Precision začal v domácej dielni Richarda Leeho v roku 1958 s vynálezom slávneho Lee Loader na prebíjanie nábojov do brokovnice. Lee Loaders pre pušky a pištole, boli vynájdené na začiatku šesťdesiatych rokov.

Obrovský záujem používateľov spoločnosti Lee Precision vyústilo v modernizáciu a vytvorenie nových lisov Lee, ktoré boli predstavené v osemdesiatych rokoch. Mnoho majiteľov iných značiek lisov okamžite začalo prechádzať k značke Lee Precision kvôli inovatívnym funkciám ponúkaným iba spoločnosťou Lee. Počas tohto obdobia sa desiatky tisíc prebíjačov nábojov tešilo rýchlosti vývoja a vyvinutia Lee Turret Press a najpopulárnejšieho zo všetkých progresívnych lisov, lis Lee Pro 1000 .

Spočiatku sa každý produkt spoločnosti Lee Precision výrazne líšil od výrobkov ponúkaných inými spoločnosťami. Čoskoro však iné spoločnosti začali napodobňovať naše vynálezy a ponúkať produkty takmer rovnako dobré, ale za vyššie ceny.

Odporúčame prikúpiť

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2