Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

8x57JS Sako Hammerhead 13.0 g

Kód: 6438053999219
Strela SAKO HAMMERHEAD™ je originálnou konštrukciou známej fínskej muničky SAKO. Ide o poloplášťovú strelu pozostávajúcu z oloveného...    Více
Skladom, u Vás 22. 5. 2024
Len na osobný odber
52,76 €
43,60 € bez DPH
Predaj možný iba so zbrojným preukazom
8x57JS Sako Hammerhead 13.0 g
8x57JS Sako Hammerhead 13.0 g
Skladom, u Vás 22. 5. 2024
52,76 €

Popis a parametre

Strela SAKO HAMMERHEAD™ je originálnou konštrukciou známej fínskej muničky SAKO. Ide o poloplášťovú strelu pozostávajúcu z oloveného jadra, ktoré je pevne spojené s tombakovým plášťom. Táto skutočnosť, spoločne so špeciálne vyvinutým tvarom strely SAKO HAMMERHEAD™ dáva záruku, že pri strele nedôjde k oddeleniu plášťa od jadra. Strela SAKO HAMMERHEAD™ sa vyznačuje vynikajúcou retenciou (otvorením) a zaručuje výborný zastavovací efekt spojený s hlbokým prienikom do mäkkých aj tuhých tkanív. So strelivom SAKO laborovaným strelami SAKO HAMMERHEAD™ je možné strieľať spoľahlivo a zodpovedne na všetky lovecké vzdialenosti. Doporučené pre lov strednej a ťažkej zveri (srnčia, čierna, danielí, jelenie, žreb, medveď).

Raže 8x57JS
Typ strely SP
Hmotnosť strely (grain) 200gr.
Hmotnosť strely (gram) 13,0g
Rýchlosť na ústi (m/s) 765m/s
Rýchlosť v 50m (m/s) 714m/s
Rýchlosť v 100m (m/s) 664m/s
Rýchlosť v 200m (m/s) 570m/s
Energia na ústi (J) 3804 J
Energia v 50m (J) 3310 J
Energia v 100m (J) 2866 J
Energia v 200m (J) 2114 J
Prevýšenie v 50m (cm) +0,1cm
Prevýšenie v 100m (cm) +
Prevýšenie v 200m (cm) -17,8cm
Počet nábojov v krabičke 20ks

Parametre k produktu

Výrobca:
Kaliber:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobca

Výrobca loveckých a športových guľovníc A loveckého a športového streliva. Spoločnosť SAKO Ltd. je súčasťou nadnárodného impéria BERETTA.

Vysoké renomé opakovacích guľovníc fínskej firmy SAKO je celosvetovo veľmi dobre známe, pretože konštrukcia guľovnice SAKO 85 možno dnes všeobecne označiť za vyvrcholenie vývoja valcového otočne odsuvného záveru guľovnice.

Kvalita strojárskej výroby je pre SAKO povestná a tak nielen dokonalá konštrukcia, ale aj spracovanie, akosť materiálov a rozsah sortimentu – od malorážky SAKO QUAD cez „plnohodnotné“ guľovnice TIKKA T3 a SAKO 85 až po pušky SAKO TRG. Toto všetko udržuje dlhodobo fínskej zbrojnej továrni pozíciu svetovej špičky v obore opakovacích guľovníc.

Pre túto naozaj výnimočnú továreň sa teda stalo otázkou vlastnej hrdosti, ponúknuť používateľom tiež STRELIVO pod značkou SAKO, ktoré svojou kvalitou plne zodpovedá vrcholovému postaveniu zbraní SAKO. A súbežná výroba špičkových nábojov a zbraní takpovediac pod jednou strechou, to naozaj nie je jednoduchá vec. Najskôr to boli lovecké náboje s poloplášťovými strelami klasickej konštrukcie a s nástupom radu ostreľovačských pušiek SAKO TRG, potom pribudli aj extra presné laboratóriá pre streľbu na veľké vzdialenosti. Vďaka kvalite sa po prvotnom úspechu na trhu výroba ďalej rozvinula a sortiment sa podstatne rozšíril. Firma SAKO následne skonštruovala svoje vlastné moderné lovecké „chytré“ strely s riadenou deformáciou a vyvinula prepracovaný systém presných a výkonných laboratórií, v širokej škále populárnych kalibrov. Niektoré komponenty svojich nábojov taktiež preberá od vyhlásených špecializovaných výrobcov, aby bola jej ponuka skutočne komplexná. Výroba munície SAKO je od začiatku výnimočná starostlivosťou, dôslednou medzioperačnou kontrolou a perfekcionizmom snáď až do krajnosti. V porovnaní s viacerými komerčnými „veľkými“ muničkami sa jedná o výrobu, kde sa stále robí maximum pre zachovanie „čistého štítu“ a dobrého mena firmy. Výroba munície vo firme SAKO preto pripomína skôr akési zákazkové „veľkolaboratórium“, určené na kompletizáciu toho najlepšieho. Pokiaľ je teda strelec alebo lovec tak náročný a nekompromisný, že volí jedine zbraň Sako, stáva sa pre neho aj munícia Sako jedinou a nutnou samozrejmosťou.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2