Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Nordic - Eagle 10x42

Kód: 115554
Focus Eagle je diaľkomer, ktorý dokáže merať vzdialenosť až do 1500 metrov a zároveň funguje ako ďalekohľad. Dodáva sa v dvoch verziách...    Více
Sme oficiálni predajcovia značky Focus Sport Optics
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
666,26 €
550,63 € bez DPH
Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Nordic - Eagle 10x42
Ďalekohľad s diaľkomerom Focus Nordic - Eagle 10x42
Skladom u dodávateľa, u Vás 28. 6. 2024
666,26 €

Popis a parametre

Focus Eagle je diaľkomer, ktorý dokáže merať vzdialenosť až do 1500 metrov a zároveň funguje ako ďalekohľad. Dodáva sa v dvoch verziách 8x42 a 10x42. Telo má pevnú konštrukciu s ryhovaným povrchom, vďaka ktorému sa diaľkomer príjemne a stabilne drží.

Optická konštrukcia sa skladá z vysoko kvalitného skla s pokročilou antireflexnou úpravou, ktorá poskytuje ostrý obraz s dobrým kontrastom. Očnice majú 4 otočné polohy a očný reliéf 19,5 mm, čo uľahčuje použitie ďalekohľadu aj pre pozorovateľov nosiacich okuliare. Každý okulár má tiež individuálne nastavenie zaostrenia.

Diaľkomer Focus Eagle disponuje až 7 meracími režimami:

ŠTANDARD - Vo väčšine prípadov funguje veľmi všestranne.

LDP (Priorita najdlhšej vzdialenosti) - Diaľkomer vyhľadá najdlhšiu vzdialenosť a preskakuje prekážky pred objektom, ako sú kríky, vetvy atď.

LDP/SCAN - Rovnaké ako LDP, ale tu je navyše možné aj meranie uhla.

FOG - Diaľkomer vysiela silnejší signál, ktorý prechádza vlhkosťou. Minimálna meracia vzdialenosť je 25 metrov, aby bola zaistená presnosť.

VERTICAL POSITION - Diaľkomer meria výšku predmetu, ako je strom.

HORIZONTAL POSITION - Na meranie vzdialenosti a uhla, po výpočte, diaľkomer alternatívne zobrazuje vodorovnú vzdialenosť a uhol.

SPEED - Diaľkomer meria rýchlosť predmetu. Môže merať rýchlosť až 300 km/h.

Meranie niektorých referenčných bodov pri love je jednoduchý spôsob, ako si ho zefektívniť a zjednodušiť. Aj pri love vtákov môže byť dobré vypočítať vzdialenosť k cieľu a vypočítať balistiku pre oblasť minimálneho dopadu.

Focus Eagle kombinuje diaľkomer a ďalekohľad v jednom a uľahčuje váš lov.

Dodáva sa s ochranným puzdrom a pohodlným neoprénovým popruhom.

Parametre:

Rozmery (Š x V x D) (mm) 155x130x62
Dioptrická kompenzácia +/-5
Exit Pupil Ø (mm) 5,25
Eye Relief (mm) 19,5
Očnice Twist-Up
Zorné pole (uhol) (°) 6,5
Zorné pole (zdanlivé) (°) 52
Typ skla BaK-4
IP vzdialenosť (mm) 56-76
Zväčšenie (x) 8
Ochranná vrstva FMC
Typ prizmy Roof
Statívový adaptér Nie
Twilight faktor 18,3
Vodeodolnosť IPX5
Hmotnosť (g) 800
Warranty (year(s)) 5
Rozsah (m) 1500
Program Mode Std, LPD, LDP Scan, Fog, VH, HH, Speed
Zorné pole (1000m) (m) 114
Blízke zaostrenie (m) 5
Objektív (mm) 42

Parametre k produktu

Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Focus Sport Optics je najväčší distribútor fotografických produktov v Európe. Sortiment zahŕňa mnohé z najsilnejších značiek v oblasti fotoaparátov, optiky aj príslušenstva. Navyše ponúka aj produkty pod našou vlastnou značkou Focus.

Švédska značka Focus Sport Optics vyrába optiku od roku 1985. Jej produkty sú v Škandinávskych krajinách, kde je príroda nekompromisná, obľúbená vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu. Na produkty poskytuje tiež rozšírenú 5-ročnú záruku.

História

  • Spoločnosť Focus Nordic vznikla zlúčením spoločností Focus Trading AB, Westheimer AS a Aronsen AS. Všetky tri spoločnosti boli už pred ich zlúčením 1. januára 2010 pomerne významnými vo svojich krajinách.
  • Westheimer A/S bola založená v roku 1955 Paulom Westheimerom, ktorý bol jedným z prvých importérov japonských fotoaparátov do Európy. Hlavnými značkami boli po dobu 50 rokov Canon a Minolta. Množstvo značiek sa následne rapídne rozrástlo, hlavne po tom, čo vedenie spoločnosti prevzal syn zakladateľa Mikael Westheimer.
  • Focus Trading AB založil v roku 1984 Thomas Wernbo. Všetko začalo v meste Mullsjö predajom projekčných obrazoviek, ale množstvo značiek a produktov postupne narastalo a tak bol presun spoločnosti do Göteborgu ďalším prirodzeným krokom.
  • Aronsen A/S z Nórska bola založená v roku 1989 Knutom Aronsenom a bola jednou z najznámejších a najtradičnejších spoločností v oblasti Nórskej fotografie už od konca 50 rokov 20. storočia.
  • Zlúčenie spoločností zahŕňa aj fínsku spoločnosť Focus Image Nordic OY, ktorá je vlastnená všetkými 3 spoločnosťami a bola založená v roku 2007.
  • V roku 2012 začala spoločnosť Focus Nordic predaj na Islande, v roku 2013 v Pobaltí, v roku 2016 v Poľsku av roku 2018 v Českej republike a na Slovensku.

Focus Nordic je členom organizácií zameraných na zber a recykláciu elektronických zariadení a batérií. Okrem toho aktívne pracujú na obmedzení spotreby papiera a nepotrebných obalových materiálov. Príkladom je stále častejšie zasielanie dokumentov, ako sú faktúry či ponuky výhradne elektronickou formou. Pracovníci skladu tiež pracujú na minimalizácii nepotrebných obalov všade, kde to je možné a na ochranu tovaru používajú papier namiesto plastov.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2