Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Vortex Vanquish 10x26

Kód: VNQ-1026
Ďalekohľad Vanquish 10x26Vanquish 10x26 je skladný, vodotesný, dusíkom plnený ďalekohľad takmer vreckových rozmerov so zväčšením 10x,...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
126,42 €
104,48 € bez DPH
Ďalekohľad Vortex Vanquish 10x26
Ďalekohľad Vortex Vanquish 10x26
Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
126,42 €

Popis a parametre

Ďalekohľad Vanquish 10x26
Vanquish 10x26 je skladný, vodotesný, dusíkom plnený ďalekohľad takmer vreckových rozmerov so zväčšením 10x, priemerom objektívu 26mm a zorným poľom 98m/1000m. Ďalekohľad má malé rozmery a hmotnosť. Po zložení sa zmestí aj do malého batôžku. Konštrukciou a nízkou hmotnosťou je vhodný na turistiku a je ideálny pre užívateľov, ktorí sa často premiestňujú alebo nechcú na cestách nosiť väčšiu záťaž a napriek tomu chcú užívať pôžitok z pohľadu kvalitnejším ďalekohľadom. Ďalekohľad je možné používať v každom počasí aj v zime vo veľkých mrazoch.
Optická sústava obsahuje viacčlenné okuláre a objektívy z optického skla veľmi dobrej kvality. Porro hranoly v inverznom usporiadaní sú vyrobené z kvalitného optického skla BaK4. Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrtsvami Vortex - FMC (Fully Multi Coating). Tieto vrstvy zlepšujú schopnosť prenosu svetla a tým zvyšujú skutočnú svetelnosť ďalekohľadu. Ďalekohľad má kvalitnú optiku s vynikajúcou svetelnosťou, ktorá poskytuje ostrý, kontrastný a jasný obraz v celom zornom poli. Ďalekohľadom je možné pozorovať aj blízke objekty - zaostriť je možné už od 2.5 metra.
Telo ďalekohľadu je pogumované, ergonomicky tvarované a dobre sa drží aj keď je ďalekohľad mokrý alebo namrznutý. Očnice sú vysúvacie otočné s pogumovaným povrchom a dobre sadnú na očné jamky. Pokiaľ nosíte okuliare, je možné nechať očnice zasunuté a pozorovať s nasadenými okuliarmi. Ostrenie je centrálne vnútorné a ovláda sa stredovou skrutkou. Je dostatočne presné. Na pravom okulári je tzv. dioptrická korekcia, pomocou ktorej je možné zaostrenie upraviť presne podľa očí pozorovateľa.
Ďalekohľad je dodávaný vrátane tašky, krytiek okulárov, čistiacej utierky a popruhu.

Technické dáta:

Typ ďalekohľadu binokulárne
Zväčšenie 10x
Priemer objektívu 26 mm
Hranolová sústava porro-inverzná
Zorné pole (v 1000 m) 98 m
Zorný uhol ďalekohľadu 5,62 °
Priemer výstupnej pupily 2,6 mm
Relatívna svetelnosť 6,76
Index stmievania 16,12
Vzdialenosť výstupnej pupily 16 mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť 2,5 m
Rozmery 143x134 mm
Hmotnosť 360 g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Vortex Optics je americký výrobca optického vybavenia na lov, pozorovanie vtákov a divokej prírody a pre outdoorové rekreačné športy. Produkty tejto značky zaoberajú ďalekohľady, pozorovacie monokuláre, puškohľady a ďalšie optické vybavenie.


Vortex Optics je obchodnou značkou firmy Sheltered Wings, Inc., ktorá bola založená vo Wisconsine v roku 1989. Obchodná značka Vortex Optics bola založená v roku 2002 a aktuálne má sídlo v Barnevalde vo Wisconsine.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2