Vyhledávání
Váš košík je úplne prázdny…
Potrebujete poradiť s výberom?

Náš tím odborníkov je pripravený vám s výberom pomoci.

V rámci tohto sortimentu vám najlepšie poradia:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Alebo nám napíšte e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Ďalekohľad Vortex Razor HD 10x42

Kód: RZB-2102
Ďalekohľad Razor HD 10x42 Extrémny terén, nepredstaviteľné podmienky. Oboje otestuje bojovnosť - Vašu aj Vášho ďalekohľadu. So zaslúženou...    Více
Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
1 146,34 €
947,39 € bez DPH
Ďalekohľad Vortex Razor HD 10x42
Ďalekohľad Vortex Razor HD 10x42
Skladom u dodávateľa, u Vás 24. 6. 2024
1 146,34 €

Popis a parametre

Ďalekohľad Razor HD 10x42

Extrémny terén, nepredstaviteľné podmienky. Oboje otestuje bojovnosť - Vašu aj Vášho ďalekohľadu. So zaslúženou reputáciou za posúvanie limitov prevedenia optických zariadení, ďalekohľady radu Razor HD vyčnievajú medzi ďalekohľadmi v rovnakej triede. Malý, ľahký, dômyselný, silný, odolný, starostlivo vybrané hranoly a prémiové nízkodisperzné sklo – tomu sa iný ďalekohľad nevyrovná. U ďalekohľadov Razor HD si môžete byť istí, že tlačiť na pílu sa vypláca.
Razor HD 10x42 je veľmi kvalitne spracovaný vodotesný, argónom plnený ďalekohľad so strechovými hranolmi, zväčšením 10x, priemerom objektívu 42mm a zorným poľom 120m/1000m. Ďalekohľad má veľmi kvalitnú optiku a vynikajúcu svetelnosť pri veľkom zväčšení. Je vhodný pre poľovníctvo, ornitológiu a bežné pozorovanie prírody a okolia, kedy je potrebné rozlíšiť detaily a to aj v horších svetelných podmienkach napr. za súmraku. Je možné ho používať aj v zlom počasí napr. v daždi a mraze. Ďalekohľadom je možné pozorovať aj veľmi blízke objekty. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je 1.8 m.
Optická sústava obsahuje viacčlenné okuláre a objektívy z kvalitného optického skla s nízkou disperziou a veľkou priepustnosťou svetla.
Strechové hranoly sú vyrobené z optického skla BaK4. Strecha hranolov je opatrená špeciálnou reflexnou vrstvou pre zvýšenie svetelnosti. Hranoly majú fázové vrstvy, ktoré zvyšujú kontrast a ostrosť obrazu a zlepšujú pozorovací komfort (pri dlhšom pozorovaní nie sú oči unavené).
Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrtsvami Vortex - XR+ FMC (Fully Multi Coating). Tieto vrstvy zlepšujú schopnosť prenosu svetla a tým znateľne zvyšujú skutočnú svetelnosť ďalekohľadu.
Vonkajšie plochy šošoviek objektívov a okulárov sú opatrené vodu odpudzujúcou vrstvou ArmorTek, ktorá zabraňuje vytváraniu škvŕn od vody, hmyzu alebo živíc. Vďaka tejto špeciálnej vrstve ArmorTek nevyžaduje optika časté čistenie a tým sa znateľne predlžuje životnosť ďalekohľadu.
Telo ďalekohľadu je pogumované a vďaka ergonomickým prvkom sa výborne drží aj keď je ďalekohľad mokrý alebo namrznutý. Očnice sú otočné vysúvacie s medzistupňami. Majú pogumovaný povrch a netlačia na očné jamky. Pokiaľ nosíte okuliare, je možné nechať očnice zasunuté a pozorovať s nasadenými okuliarmi. Ostrenie je vnútorné a ovláda sa centrálnou skrutkou. Je veľmi presné a citlivé. Na ostriacom diele je integrovaná tzv. dioptrická korekcia, pomocou ktorej je možné zaostrenie upraviť presne podľa očí pozorovateľa.
Ďalekohľad je vodotesný a plnený argónom proti zahmlievaniu zvnútra. Argón oveľa lepšie chráni vnútorné časti ďalekohľadu pred nežiaducim rosením ako dusík. Predlžuje tak celkovú životnosť ďalekohľadu.
Ďalekohľad je tiež možné upevniť na statív pomocou statívového adaptéra (voliteľné príslušenstvo).
Ďalekohľad je dodávaný vrátane tašky, čistiacej utierky a popruhu.

Technické dáta:

Typ ďalekohľadu binokulárne
Zväčšenie 10x
Priemer objektívu 42 mm
Hranolová sústava strechové hranoly
Zorné pole (v 1000 m) 120 m
Zorný uhol ďalekohľadu 6.9°
Priemer výstupnej pupily 4,2 mm
Relatívna svetelnosť 17,64
Index stmievania 20,49
Vzdialenosť výstupnej pupily 16.5 mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť 1.8 m
Rozpätie okulárov 55 - 75 mm
Rozmery 150 x 130 mm
Hmotnosť 703 g

Parametre k produktu

Výrobca:
Priemer objektívu:
Zvětšení:
Farba:

Výrobca

Vortex Optics je americký výrobca optického vybavenia na lov, pozorovanie vtákov a divokej prírody a pre outdoorové rekreačné športy. Produkty tejto značky zaoberajú ďalekohľady, pozorovacie monokuláre, puškohľady a ďalšie optické vybavenie.


Vortex Optics je obchodnou značkou firmy Sheltered Wings, Inc., ktorá bola založená vo Wisconsine v roku 1989. Obchodná značka Vortex Optics bola založená v roku 2002 a aktuálne má sídlo v Barnevalde vo Wisconsine.

Podobné produkty

Sme tím odborníkov
Sme tím odborníkov

s dlhoročnou praxou v obore

Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca

značiek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a ďalšie.

Široký sortiment
Široký sortiment

potrieb pre poľovníkov od A do Z

Kamenná predajňa
Kamenná predajňa

s predajnou plochou väčšou ako 400 m2